Autoservis

Suzuki svolává půl milionu aut, včetně Swiftu a Vitary. Mají problém s brzdami

Suzuki svolává půl milionu aut, včetně Swiftu a Vitary. Mají problém s brzdami
Zdroj: Suzuki

Majitele některých modelů automobilky Suzuki čeká ještě před koncem roku povinná návštěva servisu. Výrobce totiž oznámil svolávací akci pro půl milionu aut, která se týká jeho nejprodávanějších modelů. Posilovač brzd u nich nemusí pracovat správně. Nebezpečná závada to ale podle automobilky není.

Japonská automobilka Suzuki avizovala svolávací akci pro modelové řady Swift, Swift Sport, Baleno, SX4 S-Cross, S-Cross a Vitara. Může u nich dojít k závadě na posilovači brzd, informuje portál Svolávačky.cz.


Do servisů musí auta s motory K10C, K14C a K14D vyrobená v letech 2015 až 2022. Celosvětově by mělo jít o téměř 500 000 vozů.

"Kvůli výrobní chybě může za určitých podmínek dojít k poškození ventilu mezi motorem a podtlakovým posilovačem brzd. V důsledku toho může být k dosažení očekávané brzdné dráhy zapotřebí zvýšeného úsilí vyvíjeného řidičem na brzdový pedál," píše se v oficiálním odůvodnění svolávací akce.

Svolávací akce se týká těchto modelů vyrobených mezi lety 2015 až 2022:

  • Swift typ AZ s motorem K10C a K14C,
  • Baleno typ EW s motorem K10C,
  • Vitara typ LY s motorem K10C, K14C a K14D,
  • SX4 S-Cross a S-Cross typ JY s motory K10C, K14C a K14D.

Důvodem je možné nabobtnání zpětného ventilu podtlakového čerpadla kvůli aditivům v palivu a motorovém oleji. Funkce podtlakového systému může být dočasně omezena, což může mít za následek omezenou funkčnost posilovače brzd.

Související obsah

​Suzuki dodává, že brzdový systém zůstává plně funkční a bezpečnost posádek není ohrožena.

Oprava by měla trvat zhruba hodinu až hodinu a půl. V servisu zkontrolují a případně vymění problematický ventil.

Chcete-li zjistit, zda se svolávací akce vztahuje i na vaše auto, podívejte se na web Suzuki – ZDE – stačí zadat číslo VIN.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Autoservis

Důležité Události