Domácí

Tisíce tun soli a mužstvo v pozoru. Silničáři letos situaci nechtějí podcenit

Příchod zimy nechtějí podcenit ani silničáři. Už odpoledne proto raději vyrazili do terénu a začali sypat sůl na místech, kde by se během noci mohlo tvořit náledí nebo by tam mohl začít padat sníh. A v pohotovosti jsou stovky sypačů, které můžou vyjet okamžitě.

Na dálnici D8 a nejvytíženější trasy v okolí proto vyjely první sypače. Na první pohled to sice působí nelogicky, když ještě žádný sníh ani ledovka není, ale má to svůj důvod.

"Teď začneme provádět takzvané podsolování, protože je efektivnější, když sněží do nasoleného, než když bychom solili do sněhu," objasnil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Související obsah

​Ve skladech je připraveno 51 tisíc tun soli, a to je jenom pro dálnice. V Česku je 1 350 kilometrů dálnic. V pohotovosti je 600 řidičů a přes 200 sypačů a další těžké techniky. Do terénu mohou vyjet kdykoli. "Máme soli dost, dokonce o nějakých 15 procent víc než v předchozích sezónách," ubezpečil Rýdl.

Ředitelství silnic a dálnic se stará o dálnice a silnice první třídy, zbytek mají na starost města a kraje. Dlouhodobé předpovědi zatím ukazují na teplotně nadprůměrnou zimu.

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události