Krimi

VIDEO: Riskantní manévr trolejbusu. O přestupek nešlo, uvedl magistrát

Nehodou mohl skončit incident v Plzni. Při vyjíždění ze zastávky totiž trolejbus vjel do cesty řidiči v autě. Ten musel narychlo přejet do levého pruhu. Podle plzeňského magistrátu se přestupku nedopustil ani jeden ze šoférů.

Na manévr v ulici Folmavská v Plzni upozornil čtenář TN.cz, který celou situaci natočil na palubní kameru v autě. "Stalo se to na konci srpna letošního roku. Mám natočeno, jak mě trolejbus MHD vytlačil z cesty. Když jsem pak na něj zablikal, tak mě ještě vybrzdil," popsal pan Jiří T.

Video zachycuje, jak trolejbus stojí na zastávce a bliká pravým světlem. Ve chvíli, kdy už auto bylo jen kousek od něj, však šofér prostředku MHD dal rychle světelným znamením signál, že bude odbočovat, a do silnice vjel. To už však osobní auto bylo na úrovni kloubu trolejbusu, a řidič tak musel narychlo přejet do levého pruhu. Hrozilo totiž, že by se s trolejbusem mohl srazit.

Související obsah

Šofér osobního vozu o situaci okamžitě informoval policii. Ta následně případ předala k dalšímu projednání příslušnému kompetentnímu úřadu, který jej minulý týden uzavřel. "Neprokázalo se spáchání přestupku ani jednomu z účastníků incidentu," sdělil TN.cz vedoucí oddělení dopravních přestupků Magistrátu města Plzně Michal Vrba.

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) však o tomto incidentu nic neví. "My samozřejmě řešíme, když nastane nějaká taková situace. Ale co se týká této události, kdy mělo dojít k vytlačování a vybržďování, tak z konce srpna nic neevidujeme," sdělil mluvčí PMDP René Vávro. "Pokud se k nám dostane od nějakého řidiče nebo cestujícího stížnost, tak případ ihned řešíme," uzavřel Vávro.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události