Domácí

PŘEHLED: Omezení i uzavírky. Řidiče čeká v létě dopravní peklo

Dopravní situace v Ostravě
Ilustrační fotografie | Zdroj: TV Nova

Léto se pomalu, ale jistě blíží a také to letošní bude ve znamení rozkopaných silnic a dálnic. Uzavírky se opět nevyhnou nejvytíženější dálnici D1 nebo například D5 na Tachovsku, mohutné opravy plánují silničáři také v Plzni.

Řidiči by se měli pořádně obrnit trpělivostí. Jako každý rok se totiž silničáři v letních měsících vrhají do oprav. Problémy tak šoféry čekají nejen na dálnicích, ale také dalších cestách. Vyplývá to z dat Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD).

Oprava nejvytíženějšího mostu v Plzni

V Plzni odstartovala v pondělí oprava mostu Milénia, která potrvá čtyři měsíce, tedy až do 6. října. Podle vedení Plzně je rekonstrukce už nezbytná, jedná se totiž o jeden z nejvytíženějších mostů v městě.

Související obsah

"Musíme provést výměnu povrchu a izolace mostovky, sanace spodní stavby mostních objektů a další. Vím, že je to pro řidiče nepříjemná zpráva, bohužel si ale nemůžeme dovolit termín odložit. Proto volíme období června až září, kdy je dopravní zatížení v Plzni díky prázdninám nejmenší a kdy také lidé mohou případně volit i alternativní způsob dopravy, jako je kolo, koloběžka a další," vysvětlil náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.

Během první etapy se uzavře most ve směru na Slovany, ve druhé pak ve směru na Bory. Zbylé etapy budou zahrnovat vždy jen víkendové opravy v křižovatce Doudlevecká a U Trati. Kompletní přehled všech etap a objízdných tras naleznou řidiči na webu města.

Komplikace na D1

O prázdninách budou silničáři pracovat na několika úsecích dálnice D1, kde už v současné době probíhají opravy. V přípravě jsou navíc také rekonstrukce několika mostů. S omezením budou muset řidiči počítat u Brna, kde se bude rozšiřovat D1 na šest pruhů. Podle informací Ředitelství silnic a dálnic se pracovat začne v létě, přesný termín ještě není známý.

Problémy na dalších dálnicích

Na omezení se budou muset šoféři připravit rovněž na dálnici D5 mezi Prahou a Berounem a také v úseku mezi 136. až 144. kilometrem směrem na Rozvadov.

Související obsah

V obou úsecích budou silničáři opravovat i vozovku na dálnici D11, omezený provoz bude až do poloviny července na dálnici D3 v obou směrech na zhruba 62. až 71. kilometru. Opravy se pak nevyhnou ani D2 nebo D4.

Turistické cíle

S objížďkami musejí v létě počítat turisté, kteří pojedou k Máchovu jezeru. Už od dubna je tam kvůli rekonstrukci uzavřená silnice II/270 z Doks na Mimoň. Hůře průjezdný bude i nadále velký městský okruh v Brně.

Také lidé mířící do obce Hukvaldy, kde se nachází vyhledávaný hrad s oborou, budou muset využít objízdné trasy až do konce srpna. V části Dolní Sklenov se totiž staví nový most.

Přibývá silničních pirátů. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události