Domácí

Řidič špatně zaparkoval a skončil lidem na zahradě. Dostat auto pryč nebude lehké

Netradiční nehodu řešili policisté na jihu Čech. Řidič tam po zaparkování špatně zajistil auto. To následně sjelo ze svahu a narazilo do rodinného domu.

Událost se stala v úterý kolem půl deváté dopoledne v Prachaticích. "Řešili jsme to jako malou dopravní nehodu. Řidič si řádně nezabezpečil vozidlo při zaparkování proti rozjetí. A to skončilo na pozemku novostavby," řekla TN.cz policejní mluvčí Martina Joklová.

Podle informací TV Nova řidič zaparkoval na stavbě nad domem kolmo ke svahu a zařadil rychlost. Nepoužil však ruční brzdu a kola nechal stočená. Jak je patrné ze záběrů, auto se rozjelo, sjelo z mírného svahu a narazilo poté do domu.

Související obsah

Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. "Alkohol u řidiče nebyl zjištěný. Byla mu na místě uložena pokuta, která může být do výše až 2 000 korun," doplnila Joklová.

Škoda půjde dle majitelů do statisíců. Problémem však nyní bude, jak dostat auto pryč ze zahrady. Na tu se totiž do daného místa vjet nedá. Horní svah navíc není zpevněný, takže i tam by technika mohla mít potíže.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události