krádeže zvířat

10 plemen psů, které se nejčastěji kradou. Není mezi nimi i váš mazlík?

Psi - ilustrační
Zdroj: Profimedia
Labradoři a kokršpanělé patří mezi plemena, která se nejvíc kradou
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
12.4. 2021 5:40
Téma:

Krádeže psů nejsou ničím neobvyklým, obzvlášť pokud se jedná o nějaké zajímavé či oblíbené plemeno, které zlodějům může zajistit slušný balík. Podle analýzy britské pojišťovny se nejvíc kradou stafordširští bulteriéři, angličtí buldoci či labradoři. Podívejte se, kteří další psi majitelům mizí nejčastěji.

Během pandemie se krádeže psů ve Velké Británii zvýšily téměř o pětinu. V roce 2020 bylo denně hlášeno odcizení až sedmi domácích mazlíků, odkazuje na statistiky deník The Mirror. Podle odhadů bylo minulý rok ve Spojeném království ukradeno téměř dva a půl tisíce psů.

 

Podle analýzy pojišťovny Direct Line se zloději nejvíce zaměřují na staforširské bulteriéry. Na druhém místě jsou kříženci různých plemen, na třetím pak kokršpanělé. Za nimi následují plemena anglický buldog, labradorský retrívr, Jack Russell teriér, border kolie, špringšpaněl, čivava a francouzský buldoček.

 

 

Česká republika žádnými oficiálními statistikami krádeží psů podle plemen nedisponuje, řada z výše zmíněných ras je ale mezi tuzemskými chovateli velmi oblíbená a trendy. Podle webu eCanis.cz, který získal údaje od České kynologické unie, bylo v ČR v roce 2020 zapsáno přes 40 tisíc štěňat.

 

Mezi nimi dominoval německý ovčák následovaný jezevčíkem. Na třetím místě byl stafordširský bulteriér, na čtvrtém border kolie, na pátém labrador a šestém čivava. Čtyři ze šesti předních příček tak obsadila plemena, která patří mezi deset nejkradenějších ve Velké Británii.

 

 

Případů krádeží psů bylo v minulosti v České republice mnoho. Například v Plzni na konci minulého roku ze zahrady zmizel šestiletý německý ovčák. Psa stejného plemene někdo odcizil ze zahrady i v České Kamenici na Děčínsku. V Praze někdo ukradl seniorce jorkšírského teriéra uvázaného před obchodem. Jiné majitelce zmizel před obchodem v Olomouci kříženec border kolie.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz