Laboratoř krutosti

10 věcí, které děláte denně, ale v KLDR by vás za ně popravili

Kim Čong-un a generálové
Zdroj: isifa / Sipa Press / KCNA/CHINE NOUVELLE/SIPA
Téma:

Severní Korea je podivný stát, kde pojem lidská práva nemá žádné místo. Lidé žijí v bídě, hladu a hlavě strachu. Lidé z vládnoucí Korejské strany práce mají jejich osudy ve svých spárech.

Běžný občan KLDR nesmÍ bez laskavého svolení vládnoucí garnitury téměř ani dýchat. V Severní Koreji je zkrátka pořádné dusno. 

 

Tohle je žebříček všude jinde ve světě běžných činností, za které lidem v Severní Koreji hrozí vězení nebo nástup do drsných pracovních táborů, kde lidé umírají vyčerpáním:

 

1. Konzumace alkoholu

V roce 2013 byl severokorejský důstojník popraven za pití alkoholu v období 100 dní smutku.

 

 

2. Sledování TV

V roce 2014 bylo popraveno 80 Severokorejců kvůli tomu, že se dívali na jihokorejské televizní programy. Úřady pak nutili 10 000 lidí, včetně dětí, aby se na popravy dívali.

 

3. Řízení automobilu

V KLDR smí vlastnit a tedy i řídit automobil jen státní úředníci. Silnice jsou tedy docela volné, téměř nikdo po nich totiž nejezdí. 

 

4. Poslouchání hudby

Pokud není nějaká píseň schválena stranou, nesmí ji občan KLDR poslouchat. Je tedy absolutně odříznut od světové hudební produkce a poslouchá většinou jen budovatelské písně.

 

5. Být v kontaktu s někým ze zahraničí

KLDR je svět sám pro sebe, kontakt se zahraničím by narušoval drsnou stranickou propagandu, proto je zakázaný pod trestem smrti. V roce 2007 byl zastřelen muž, který se několikrát pokoušel o mezinárodní hovory.

 

6. Mít vlastní názor

Jakákoliv kritika totalitárního režimu, znamená v KLDR jen jedno. Když máte štěstí, pošlou vás "jen" do edukačního tábora na převýchovu.

 

7. Být věřící

Žena, která v KLDR distribuovala Bibli byla popravena. Za boha je v této lidově demokratické republice jen a jen Kim Čong-un. Podle tamních učebnic byl zázračný už jako dítě - například auto řídil už ve třech letech.  

 

 

8. Sledování porna

Sledování nebo dokonce šíření porna je v KLDR absolutně zapovězené. Pachateli hrozí poprava.

 

9. Surfování na internetu

Obyvatelé Severní Koreji nemají www (World Wide Web), jenom portál řízený státní propagandou.

 

10. Odjet ze země

Ten, komu se podaří uprchnout ze KLDR, je opravdový hrdina. Dovolená v zahraničí, která je v demokratických zemích běžnou záležitostí, je v této laboratoři krutosti naprosto vyloučená. Na zapovězené činnosti v KLDR upozornil deník Daily Mail. 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

pet TN.cz