Dávejte pozor

200 pohozených stříkaček! Strážníci vyzývají k opatrnosti hlavně rodiče

Vladimír Hoť
Vladimír Hoť
Aktualizováno 13:45
29.3. 2021 12:59
Téma:

Strážníci v Českých Budějovicích upozorňují na velké množství použitých injekčních stříkaček, které se ve městě povalují. Od začátku tohoto roku jich v ulicích posbírali téměř dvě stě.

Strážníci z Českých Budějovic nacházejí nejvíce injekčních stříkaček v okolí vlakového nádraží, v centru města ale i v parcích a na dětských hřištích. Právě děti jsou podle strážníků nejohroženější skupinou, která je vystavena riziku poranění.

 

"V letošním roce jsme již zaznamenali případ, kdy se mladý chlapec zranil o odhozenou injekční stříkačku," uvedla mluvčí policie Věra Školková. Od začátku roku strážníci v ulicích města sebrali už 190 stříkaček a jehel. Podobné případy se v posledních dnech objevují stále častěji.

 

Jde hlavně o použité injekční stříkačky nebo samotné jehly. V případě poranění hrozí nakažení infekční nemocí, jako je například žloutenka nebo virus HIV. Lidé by proto nikdy neměli na stříkačky sahat holýma rukama a vždy přivolat městskou policii.

 

 

"Strážnici, kteří jsou ke sběru infekčního materiálu speciálně vyškoleni a disponují ochrannými pomůckami, injekční stříkačky bezpečně seberou a zlikvidují," dodala Školková.

 

V případě, že se lidé o jehlu zraní, nemají se snažit zastavit krvácení. Poranění by měli vymýt vodou s mýdlem a následně ošetřit dezinfekcí. Poté vyhledat lékaře, který provede vyšetření. 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

ts TN.cz