dálniční hazard

Čech letěl po rakouské dálnici 218 km/h. Chytili ho kousek od hranic

Rychlá jízda
Zdroj: Profimedia
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 16.12. 2019 15:51
Téma:

Mokrá silnice ani hustý páteční provoz nebyly překážkou pro 26letého Čecha, který se rozhodl na rakouské dálnici A5 poblíž Mistelbachu trochu "protáhnout" motor. Rakouští dálniční policisté mu naměřili rychlost 218 kilometrů za hodinu.

Českého závodníka nijak nerozhodilo počasí ani skutečnost, že v pátek kolem čtvrté hodiny odpolední byl provoz na dálnici A5 extrémně hustý. Rakouští policisté ho zastavili u sjezdu na Wilfersdorf, píše web heute.at.

 

Dálniční policie prováděla kontroly rychlosti pomocí laserové pistole. Když namísto povolených 130 naměřili jednomu z řidičů rychlost 218 km/h, neváhali. Po provedení kontroly řidiče i vozidla policisté na místě muži odebrali řidičský průkaz. Hazardér byl nahlášen místním úřadům a na místě zadržen. Policisté mu uložili i prozatímní kauci.

 

Mistelbach nad Zayou je okresní město zhruba 40 kilometrů od Vídně a přibližně 20 km od hranice s Českem. Dálnice A5 spojuje Vídeň s Mikulovem. Rakušanům tu chybí dokončit posledních pár kilometrů.. Na české straně pak řidiči na dálnici léta marně čekají.

TN.cz