video vražda v olomouci

Jela k příteli na kole, cestou ji někdo zabil. Policie dopadla podezřelého

Téma:

Policie na Olomoucku dnes dopoledne dopadla po dni a půl pachatele, který měl zvlášť závažným způsobem zavraždit 51letou ženu. Pachateli nyní hrozí 20 let vězení nebo i výjimečný trest.

Ve středu po osmé hodině večer přijali policisté oznámení o pohřešování ženy z Olomoucka, která se nevrátila domů a rodina o ni měla obavy. Ihned bylo zahájeno pátrání, tělo ženy zanedlouho nalezli u polní cesty v Olomouci – Chválkovice. "Z prvotního ohledání na místě činu bylo zřejmě, že se na její smrti podílela cizí osoba," uvedla tisková mluvčí policie Jitka Dolejšová.

 

Žena byla pravděpodobně zavražděna už ve středu odpoledne, po 16. hodině. Jela na kole ke svému příteli po polní cestě, ten později nahlásil její zmizení. Na cestě bylo později nalezeno její kolo, tělo bez známek života o 500 metrů dál, uvedl podrobnosti k případu Radovan Vojta z Krajského ředitelství policie v Olomouci.

 

Ihned se tak rozběhlo rozsáhlé pátrání po pachateli. Případ převzali krajští kriminalisté, kvůli zajištění veškerých stop a shromaždění informací vedoucí k dopadení pachatele, byl také sestaven speciální tým kriminalistů.

 

 

"Do pátrání po nebezpečném pachateli se zapojilo pět desítek kriminalistů z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje a ÚO Olomouc, přes šedesát policistů odboru pořádkové služby krajského ředitelství, kynologové se služebními psy a specialisté z odboru kriminalistické techniky a expertíz Frýdek – Místek," upřesnila Dolejšová.

 

Na základě zajištěných stop a získaných informací policie vytipovala možného pachatela a zjistila místo, kde by se mohl pohybovat. Muže policie i s členy zásahové jednotky v pátek dopoledne zadržela.

 

 

"Obviněnému hrozí za zvlášť závažný zločin vraždy trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest," doplnila Dolejšová.

Související témata:
TN.cz