Kdo si hraje, rozsvítí

464 světel jako terapie. Barevná stěna baví, léčí i rozvíjí kreativitu

Spojení hry pro děti, kreativní zábavy, teambuildingové aktivity i léčivé terapie – to všechno nabízí velká světelná stěna, kterou si rozsvítíte podle svého vkusu.

Čekárny, dětské herny, relaxační centra, odpočinkové zóny ve firmách – všude tam, kde na zdi najdete volný prostor o rozměrech 1,22 x 2,44 metru, se hodí světelná stěna Everbright. Za jejím návrhem, vývojem a výrobou stojí americká značka Hero Design ze San Franciska.

Světelná stěna sestává ze 464 malých samostatných kulatých svítidel z LED diod. Ty jsou schopny zobrazit každou z barev duhového spektra. Každé je možno ovládat otáčením, při němž se barva mění. Buď jedno po druhém, nebo všechny na dálku pro větší světelné efekty.

Everbright je inspirována klasickou dětskou hračkou Lite-Brite, která se na světovém trhu objevila koncem 60. let minulého století. Šlo o světelnou skříňku s malými barevnými plastovými kolíčky, z nichž se vkládáním do panelu vytvářely různobarevné obrazy.

Tvůrci této světelné stěny v ní vidí nejen hru nebo formu zábavy, ale také možnost rozvíjení kreativity nebo jistého druhé terapie. Prý stačí chvíle používaní, aby lidé byli veselejší, vyrovnanější a dokonce i pracovitější.
 

Související témata:
pel