kandidáti na darwina

Šílené případy tragických úmrtí: Zavalení krávou a smrt mrkví!

Pád z okna
Zdroj: Profimedia
Pád z okna - ilustrační foto
Téma:

Život píše prapodivné příběhy, ale smrt píše často ještě šílenější. Občas lidé umírají kvůli své nebetyčné hlouposti, někdy mají jen strašnou smůlu. Přečtěte si nejšílenější příbehy, které jejich hrdinové bohužel nepřežili.

1) Mrkvový džus

Chemik Dr. Basil Brown chtěl světu dokázat, že umí jíst obzvlášť zdravě. Jeho tajná zbraň byl mrkvový džus! Během deseti dnů ho měl vypít více než 37 litrů. V důsledku toho zemřel na selhání jater. Jeho tělo nebylo zvyklé na tak vysoký příjem vitamínů a vysoký nápor prostě nezvládlo.

 

2) Kaktus

David Grundman miloval střílení. V roce 1982 však vystřelil naposled. Bylo mu pouhých 27 let a jeho terčem se stal obrovský kaktus. Část kaktusu se bohužel ulomila, a protože střílel z krátké vzdálenosti, tak na něj spadla a Grundmana rozmáčkla. Nehodu nepřežil.

 

3) Šátek

Tanečnice Isadora Duncanová řídila svůj kabriolet, když se jí do volantu zamotal šátek, který měla kolem krku. Šátek byl moc dlouhý tanečnice se z něho nedokázala vymotat. Uškrtila se ve vlastním autě.

 

4) Matematik

Kurt Gödel, známý matematik, zemřel v roce 1978 hlady. V té době jeho žena ležela v nemocnici a nemohla mu vařit. Gödel byl paranoidní a nemohl se zbavit pocitu, že ostatní ho chtějí otrávit. Přestal tedy jíst a v důsledku toho zemřel. V době své smrti vážil pouhých 30 kg.

 

5) Kráva

V roce 2013 se v Brazílii odehrálo obrovské drama. Mladá žena se jednoho dne probudila v posteli a nevěřila svým očím. Vedle ní ležela kráva, která zalehla jejího muže. Říká se, že kráva vylezla na kopec a odtamtud se dostala na střechu, ze které se propadla do domu přímo do postele. Proč se žena při pádu krávy neprobudila, zůstává tajemstvím...

 

 

6) Vrtulník

22. května 1981 natáčel režisér Boris Sagal seriál Třetí Světová válka. O největší drama se však postaral on sám, protože jeho hlavu trefila vrtule helikoptéry. Bohužel nepřežil.

 

7) Okno

Advokát Garry Hoy měl kancelář ve 24. patře jednoho z mrakodrapů v Torontu. Pyšný byl především na okenní tabuli své kanceláře, kterou považoval za nezničitelnou. Aby to všem dokázal, tak na ni před očima hostů vždy skákal. Skleněná tabule ho nikdy nezklamala – až do 9. července 1993. Tehdy praskla a on se zřítil z mrakodrapu. Na místě byl mrtvý.

jat TN.cz