Vražda

92letá žena zastřelila svého syna! Nechtěla jít do domova důchodců

Anne Blessingová (92) zastřelila syna
Zdroj: Maricopa County Sheriff Office
Téma:

Dvaadevadesátiletá Američanka zastřelila v pondělí ráno svého syna (72) proto, že ji chtěl umístit do pečovatelského domu pro seniory. Po činu se pokusila zabít také synovu přítelkyni (57), která se však ubránila a obě zbraně zneškodnila. Ženu soud poslal do vazby.

Celý incident se odehrál v pondělí ráno na předměstí Phoenixu ve státě Arizona. Anna Mae Blessingová žila ve společné domácnosti se svým synem, který jí řekl, že je s ní obtížné žít, a proto ji pošle do pečovatelského domu. To žena odmítla a pokusila se tomu zabránit, informoval šerif Maricopa County Paul Penzone.

 

K činu využila 2 pistole, které skryla v kapsách své zástěry. Jednou z nich zabila několika výstřely svého syna a poté zbraň obrátila také proti jeho přítelkyni. Té se podařilo zbraně zmocnit, proto Blessingová vytáhla také druhou pistoli, kterou synova přítelkyně rovněž zneškodnila a zavolala policii.

 

 

Policie našla paní Blessingovou v odpočívacím křesle. Žena řekla policii, že měla v úmyslu následně spáchat sebevraždu, protože však přišla o zbraně, nemohla se připravit o život. 

 

Blessingová je obviněna z vraždy prvního stupně, následného útoku a únosu. Soud stanovil její kauci na 500 000 dolarů (přibližně 11 200 000 Kč) a následně ji poslal do vazby.

ls TN.cz