Osm způsobů

A jak píšete X vy? Obrázek strhl na internetu bouřlivou diskuzi

Jak píšete x
Zdroj: Getty Images, TN.cz
ilustrační foto
Téma:

Doteď jste nad tím asi nikdy nepřemýšleli, ale existuje nejméně osm různých způsobů, jak dvěma tahy napsat písmenko X. A lidé po celém světě teď díky virálnímu obrázku zjišťují, jak ho vlastně píší a také to, jak to mají lidé v jejich okolí a jinde ve světě.

Jednoduchou grafiku s barevnými šipkami zveřejnila umělkyně vystupující na Twitteru jako Sixers Smasey a vyzvala své fanoušky, aby se pochlubili, který z osmi uvedených způsobů zápisu je ten jejich.

 

 

A pak se strhla bouře - obrázek se totiž začal po internetu, hlavně po sociálních sítích, šířit obrovskou rychlostí a do debaty se zapojili lidé z celého světa.

 

Tady je obrázek. Barevná linka je vždy první tah.

 

 

Anketa

Která varianta psaní písmene X je podle vás správná?

Hlasovalo 4344 lidí.
A jak upozorňuje britský Daily Mail, debata odhalila i zajímavou věc - zatímco na opačné straně Atlantiku lidé většinou X píší tahy mířícími seshora dolů, ve Velké Británii převažuje technika, při níž jdou tahy tužkou proti sobě.

 

Řada diskutujících si navíc myslí, že způsob, kterým píší X oni, je jediný správný a nechápou, jak to někdo může mít jinak. Nevinný obrázek tak rozpoutal v řadě diskuzí doslova válku zastánců různých variant.


ČTĚTE TAKÉ:

Co o vás prozradí rukopis?
Chcete poznat skryté vlastnosti svého partnera? Zaměřte se na PÍSMO

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
pez TN.cz