přípravy vrcholí

A je to tady! NASA brzy začne osidlovat Mars

Téma:

Americká vesmírná agentura NASA zveřejnila detaily plánované mise na MARS.Očekávání jsou taková, že první lidé by mohli na Rudé planetě začít žít a pracovat už v roce 2030. NASA proto už začala podnikat první kroky.

 

 

Život na Marsu bude brzy možný. NASA je přesvědčená, že nanejvýš do patnácti let budou na Rudé planetě kolonie a že lidé tu budou i pracovat.

 

"Stejně jako Apollo se do naší mise pouštíme v zájmu celého lidstva. Ale na rozdíl od Apolla se chystáme zůstat," uvedla NASA.  Podle agentury půjde o historickou misi.

 

 

Do doby, než na Rudou planetu vkročí první civilisté, je ale třeba vyřešit otázky bezpečnosti. Proto NASA nejprve provede experimenty, které by měly předejít případným rizikům. V současné době totiž panují obavy z rakovinotvorného vesmírného záření.

 

Po návratu na Zem mají navíc astronauti často problémy se zrakem a někdy i s plodností. Pracovníky NASA ale nic neodradí. "Žít a pracovat ve vesmíru přináší rizika. Cesta na Mars nám za ta rizika stojí," říkají.

 

První osidlování Marsu může americké agentuře překazit nezisková organizace nizozemského podnikatele Mars One, která chce začít na planetě stavět kolonie už v roce 2027.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Život na Marsu: Na rudé planetě byla objevena kostra mimozemšťana

FOTO: Skutečně existují! NASA objevila na Marsu mimozemskou stavbu

lud TN.cz