galerie podivná kreatura

A je to venku! Vědci už ví, co je zač záhadné monstrum z hlubin

Monstrum, které vyplavilo moře u Indonésie - 1
Zdroj: facebook, Abhy Hafik
Téma:

Před několika dny vyplavilo moře u indonéského ostrova záhadné 15metrové monstrum ve značném stádiu rozkladu a vědci si marně lámali hlavu nad tím, co je zvíře zač. Odpověď přinesl až přední přírodovědec Alexander Werth, podle něj jde o jasného zástupce kosticovců.

Experti se konečně shodli na tom, co za podivné zvíře že to vyplavilo moře u indonéského ostrova Seram. Přes 15 metrů dlouhé stvoření si nejprve tamní rybář spletl s lodí, brzy se z něj stala světová senzace.

 

Ani renomovaní odborníci dlouho nebyli schopni říct, co je kreatura zač. Jedni tvrdili, že jde o obří chobotnici, další viděli v tlejících zbytcích velrybu.

 

GALERIE: Záhadný tvor, kterého vyplavilo moře v Indonésii

1
/
4
Zdroj: facebook, Abhy Hafik
Monstrum, které vyplavilo moře u Indonésie - 1

 

S vysvětlením přišel ale nakonec až Alexander Werth, přední přírodovědec a odborník na velryby ze Sydney College ve Virginii, společně s šéfem expertů Georgem Leonardem z Ocean Conservancy.

 

 

Podle dvojice jde jednoznačně o zástupce z podřádu kosticovců. K tomuto závěru je vedly kosti vyčnívající z tlejícího masa a pohled na tlamu zvířete, kde lze najít místo používané k filtraci potravin.

 

Tělo velryb po smrti mohou zaplnit plyny, což vede k tomu, že zvíře plave na hladině. Může pak zabloudit až na břeh, což se podle všeho stalo právě v Indonédii.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Po masivním zemětřesení moře vyplavilo gigantické monstrum! Co to proboha je?

Pluli na lodi, když vtom před sebou spatřili obrovskou příšeru! Co to je?

Kdo je tento slizoun? Nejošklivější zvíře světa!

lud TN.cz