život v absolutní izolaci

Absolutní izolace na farmě v Nizozemsku, devět let neviděly děti lidskou duši

Martin Klícha
Martin Klícha
16.10. 2019 11:58
Téma:

Nizozemskem otřásá případ muže, který svých šest dětí několik let držel ve sklepě farmy v nizozemském Ruinerwoldu s tím, že má přijít konec světa. Na povrch stále vyplouvají další detaily celého příběhu, zatím není vůbec jasné, jaké poměry na farmě panovaly. Sousedé popsali muže jako nepříjemného samotáře.

Devět dlouhých let, tak dlouho bydlel muž původem z Rakouska na odříznuté farmě poblíž nizozemské vesničky Ruinerwold. Přímo na farmu se podle portálu RTV Drenthe během té doby podívali jen dva sousedé, když přišli muže před devíti lety přivítat. Nikdo netušil, že má muž ohromné tajemství.

 

Soused Jan Keizer se prý snažil trochu to kolem obhlédnout, od toho ho ale odradila kamera umístěná na stromě. Chování souseda, který nepouštěl nikoho na svůj pozemek, mu přišlo zvláštní.

 

"Já sám jsem si vždy myslel, že jde o drogy. Policejní auto bylo několikrát zaparkováno před domem, soused je ale dovnitř nepustil," popsal Keizer portálu RTV Drenthe.

 

O tom, že na farmě nežije muž sám, neměl nikdo ze sousedů nejmenší tušení. Sousedé totiž respektovali to, že nechce být muž rušen.

 

Na celou věc se přišlo až ve chvíli, kdy se nejstaršímu z dětí podařilo z farmy odejít. Stavil se v místním baru, kde si dal pět piv, už tehdy působil zmateně, protože ale přišla zavírací doba, nikdo se na nic neptal.

 

Když se mladík (25) vrátil znovu, vypadlo z něj, že potřebuje pomoc a že utekl z farmy, kde v izolaci žije se svými sourozenci. Podle barmana byl mladík zanedbaný, řekl, že kadeřnici neviděl devět let, protože nebyl za celou dobu pryč z farmy. Podle barmana se vyjadřoval dětským způsobem.

 

 

Pak už se do případu vložila policie, která za skříní v obývacím pokoji objevila tajný průchod do sklepa. Tam nalezli muže (58) s dalšími pěti dětmi. Muž byl ve velmi špatném zdravotním stavu, podle RTV Drenthe prodělal mozkovou mrtvici.

 

Případem se intenzivně zabývají policisté. Zatím není vůbec jasné, jaké poměry na farmě panovaly a jaký vliv měla izolace na děti. Ty nejmladší nicméně netušily, že jsou na světě další lidé. Jejich začlenění do společnosti bude podle psychologů trvat roky. Důležitý je podle nich citlivý přístup.
 

TN.cz