Záchrana malých chlapců

Adrian a Nicholas se propadli pod led. Hrdina pro ně neváhal skočit

Rybník, kde se dva chlapci probořili pod led
Zdroj: facebook, Město Krásná Lípa
Rybník, kde se dva chlapci probořili pod led
Téma:

Dva chlapce ve věku 11 a 12 let zachránil v úterý odpoledne Jan Máj z Krásné Lípy. Pod chlapci se prolomil na rybníku led. Muž neváhal a do ledové vody pro ně skočil. Pak je vzal k sobě domů, poskytl jim suché oblečení a zavolal záchranku. Ta chlapce převezla do nemocnice.

O tom, jaké drama se na okraji Krásné Lípy odehrálo, informoval starosta Jan Kolář na facebooku, když se o činu dozvěděl od souseda pana Máje. Pod Adrianem a Nikolasem se na rybníku Smutňák prolomil led a oba chlapci se začali topit.

 

"Zachránce s nasazením vlastního života pro děti do rybníku skočil, odnesl je domů, převlékl a zavolal záchrannou službu," napsal starosta Kolář na facebooku. Jan Máj naštěstí bydlel přímo u rybníka.

 

Že se se dvěma chlapci prolomil led, si všimla manželka pana Máje. Hned pro muže, který pracoval doma v dílně, přiběhla. Jen v montérkách a ponožkách vyběhl k rybníku, po ledě se ke chlapcům plazil.

 

 

"Ten starší se začal potápět. Jak jsem po něm chtěl sáhnout, tak jsme se všichni tři propadli. Podařilo se mi odrazit ode dna a vytáhnout kluky na břeh," popsal Máj záchranu pro web Denik.cz

 

Podchlazené chlapce převezli záchranáři do rumburské nemocnice. Kromě poděkování se Jan Máj dočká od města i daru. Starosta Kolář prozradil Deníku, že mu město koupilo nový telefon, protože o mobil při záchraně Adriana a Nicholase přišel.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

vbo TN.cz