Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.12. 2018 20:44
Předvánoční "zločiny"

Adventní neplecha: Zmizelo cukroví i čokoláda z kolekce!

Zdroj: TV Nova

Jak se blíží Štědrý den, přibývá "vánočních" zločinů a přestupků. Po krádeži vánočních stromků (Olomouc) a ozdob (Náchodsko) jsou nejnovějšími událostmi zmizelé cukroví v Ostravě a "ochutnávka" čokoládové vánoční kolekce v Brně.

Když si majitel bytu ve třetím patře domu v Ostravě-Vítkovicích ve čtvrtek odpoledne odložil na parapet na balkóně dvě krabice cukroví, nejspíš si myslel, že jsou dost vysoko na to, aby se k nim zloději nedokázali dostat.

 

Jenže to se spletl - zatím neznámý pachatel totiž dokázal do třetího patra vyšplhat a vánoční pamlsky si obstarat i bez pečení. Kromě cukroví zmizela i dvě pomazánková másla. I když je škoda ani ne pětisetkorunová, hrozí neznámému nenechavci s lezeckými dovednostmi (nebo žebříkem) vězení.

 

"K objasnění okolností události zahájili policisté úkony trestního řízení pro trestné činy krádež a porušování domovní svobody. Pachateli hrozí až dvouleté vězení," upřesnila policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

 

Podobně kuriózní zásah si připsali i brněnští strážníci. Ve čtvrtek odpoledne museli domluvit osmdesátileté seniorce, která se v obchodě rozhodla čokoládovou vánoční kolekci nejprve ochutnat, než za ni zaplatí.

 

 

"Když ji v uličce s cukrovinkami zastavila ostraha, seniorka zrovna dojídala třetí kousek z vánoční kolekce, kterou rozbalila a následně vrátila zpátky do regálu. Přivolaným strážníkům s naprostou samozřejmostí vysvětlila, že nechtěla platit za něco, o čem neví, jestli jí to bude chutnat," přiblížila kuriózní incident mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková.

 

Hlídka ovšem pro podobnou ochutnávku neměla pochopení a stařenka si tak načatou kolekci koupila a navrch zaplatila dvousetkorunovou pokutu.

pez TN.cz