FOTO 18+ poprava zvířete

Aerolinky rituálně obětovaly kozla! Rovnou na přistávací dráze!

ATR pakistánských aerolinií
Zdroj: Profimedia
Letou Pakistan International Airlines
Téma:

Zaměstnanci letecké společnosti Pakistan International Airlines obětovali kozla před startem letadla. K neobvyklému obřadu došlo minulou neděli v hlavním městě Islámábádu. Fotografie s mrtvým kozlem na letištní ranveji vzbudila na sociálních sítích velké pozdvižení.

Na startu byl dvoumotorový turbovrtulový stroj ATR-42 italsko-francouzské výroby pro trasy kratšího doletu. Stejné letadlo se 7. prosince zřítilo se 48 lidmi na palubě. Společnost poté zastavila používání těchto letounů. "Pracovníci obětovali kozla jako poděkování za to, že letouny ATR obnovily lety," prohlásil jeden ze spolupracovníků.

 

 

 

Mluvčí aerolinek Daniel Gilani zdůraznil, že to byla osobní iniciativa spolupracovníků společnosti na letišti, management o incidentu nevěděl. Letoun úspěšně přistál na východě země.

 


Snímek mrtvého kozla se rychle rozšířil na sociálních sítích. Na aerolinky se nyní valí vlna kritiky, lidé popravu zvířete odsuzují. "Kdysi výborná společnost musí kvůli bezpečnosti svých pasažérů podřezávat na letištní ploše kozly," řekl bývalý šampion v kriketu Imran Khan.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
has TN.cz