video vandalismus

Imigrant v Německu zdemoloval auta, mstil se azylovým úředníkům

Rozbité auto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Devatenáctiletý Nigérijec se nejspíš rozhodl pomstít zaměstnancům Správy uprchlických zařízení v německém Bavorsku. Velkým dřevěným polenem začal rozbíjet okna u zaparkovaných aut. Na policii pak zavolali zoufalí majitelé vozů, kteří vše pozorovali ze svých kanceláří. Policie muže zadržela.

Nepochopitelné chování předvedl ve středu Nigerijec (19) v Donauwörthu v německém Bavorsku. Kolem deváté hodiny ráno se rozhodl zajít na parkoviště Správy uprchlických zařízení ANKER Zentrum a rozbít všechna zaparkovaná auta, informoval portál augsburger-allgemeine.de.

 

Nejdřív vymlátil přední okna, poté se zaměřil na zadní. Na některá auta dokonce i vyskočil. Policii zavolali okamžitě zaměstnanci zařízení. Mezi nimi byli i majitelé vozů, kteří všemu jen s hrůzou přihlíželi. Podle policie Afričan způsobil škodu za 50 tisíc eur (přes milion korun).

 

 

Proč čin spáchal, zatím není jasné. Podle zahraničních médií se jednalo o žadatele o azyl. Federální úřad pro migraci a uprchlíky mu však letos v březnu žádost zamítl.

 

"Vzhledem k chybějícím cestovním dokladům je deportace v současné době pozastavena," uvedl Michael Jakob z policejního ředitelství Švábska.

 

 

Policie muže zadržela a odvezla na psychiatrii, ze které byl propuštěn ve čtvrtek ráno. Poté ho policie znovu zatkla. V pátek se bude jeho případem zabývat okresní soud.

reg TN.cz