Desítky předmětů

Africké masky, obrazy i nože. Policie hledá majitele. Nejsou to vaše věci?

Petr Zelený
Petr Zelený
4.5. 2021 12:34
Téma:

Pražští policisté hledají majitele desítek různých věcí, o nichž se domnívají, že pocházejí z krádeží nebo jiné trestné činnosti. Jde mimo jiné o africké masky, řadu různých obrazů, ale také o nože, bankovky nebo vypreparovaný hmyz. Vše si můžete prohlédnout v rozsáhlé fotogalerii.

"V pondělí 26. dubna v Rozkošného ulici v Praze 5 pracovníci celní správy zastavili audi, jehož řidič neměl za volantem co dělat, měl totiž soudem vyslovený zákaz řízení. Prohlídka auta pak odhalila velké množství afrických masek, obrazů s africkými motivy, desítky starých bankovek, mincí a větší množství alb se sbírkou známek a další jiné předměty," vypočítává mluvčí policie Jan Rybanský.

 

Muž podle něj na místě ani později nebyl schopný vysvětlit, jak ke všem věcem přišel. "Případ si tak převzali kriminalisté, kteří se domnívají, že nalezené věci pocházejí s největší pravděpodobností z trestné činnosti," uvedl Rybanský. Zatím vyšetřovatelé vše řeší jako legalizaci výnosů z trestné činnosti.

 

 

A zároveň hledají majitele objevených věcí. "Obracíme se na širokou veřejnost s žádostí o spolupráci. Pokud si zajištěné věci poznáváte nebo znáte jejich původ či majitele, kontaktujte linku tísňového volání 158," prosí policejní mluvčí.

 

Všechny věci zabavené v zastaveném audi si můžete prohlédnout níže v rozsáhlých fotogaleriích nebo ve videu pod titulkem článku..

 

GALERIE: Pražští policisté hledají majitele starých bankovek, brouků zalitých v pryskyřici, sošek...

1
/
28
Zdroj: Policie ČR
Pražští policisté hledají majitele starých bankovek, brouků zalitých v pryskyřici, sošek... - 28

GALERIE: Pražští policisté hledají majitele afrických masek a obrazů

1
/
33
Zdroj: Policie ČR
Pražští policisté hledají majitele afrických masek a obrazů - 33

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz