Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.10. 2018 11:58
Znepokojivé zjištění

Agent Skripal byl v Česku, i tady ho sledovali údajní ruští vrazi

RUSLAN BOŠIROV, ALEXANDR PETROV
Zdroj: ČTK

Dvojice údajných ruských agentů, které Britové viní z pokusu o vraždu Sergeje Skripala a jeho dcery, byla před čtyřmi lety tajně v Česku. V té samé době byl v ČR i sám Skripal. Je tedy možné, že ho dvojice mužů sledovala už tehdy.

"Vypadá to, že Rusové měli komando a Skripala sledovali dlouho před pokusem o vraždu,“ řekl Radiožurnálu zdroj ze zpravodajských služeb.

 

Jedním z mužů, které Britové hledají kvůli otravě novičokem, je Alexandr Miškin, který je podle investigativních novinářů lékařem ve službách ruské rozvědky GRU. Britské úřady ho ovšem hledají pod jménem Alexandr Petrov.

 

Podle rozhlasu ten samý muž, také pod jménem Petrov, přicestoval v říjnu 2014 do Česka. Několik dní bydlel v hotelu v Ostravě, pak přejel do Prahy.

 

 

Druhý hledaný Rus, vystupující pod jménem Ruslan Boširov, byl v Praze také v říjnu 2014. Ve skutečnosti se ale má jmenovat Anatolij Čepiga a jde o plukovníka GRU.

 

O "výlet" dvojice Rusů se později zajímali jak čeští zpravodajci, tak policisté. Oficiálně to ale ani jedna organizace nechce komentovat.

 

V druhé polovině října 2014 byl podle rozhlasu v Česku i dvojitý agent Sergej Skripal, který se letos stal terčem útoku nervovým jedem novičokem. V ČR se měl Skripal sejít se zpravodajskými důstojníky,, aby jim pomohl s odhalením údajných ruských špionů.

 

 

Rusové nicméně jakékoli zapojení do otravy Sergeje a Julije Skripalových popírají.

 

Reportáž o údajných ruských agentech:

pez TN.cz
Reklama