Česká Lípa

Agresivní pes vyhnal z bytu ženu a její vnučku! Musely spát v nemocnici

Stafordšírský teriér
Zdroj: Thinkstockphotos
Stafordšírský teriér na ilustračním snímku
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 30. 8. 2019

Nepříjemný zážitek si odnesla žena z České Lípy v Libereckém kraji, která se měla postarat o svou vnučku. Kromě své dcery totiž u ní její syn nechal i svého stafordšírského teriéra. Pes však byl velmi agresívní a obě z bytu vyhnal!

Muž z České Lípy potřeboval odjet z města a svou dcera a psa tak odvezl ke své matce. Pes měl být vycvičený a neměl s ním být problém. To se však rychle změnilo.


"V noci v půl čtvrté, když šla žena na toaletu, začal na ni pes zuřivě štěkat, cenil zuby a hrozivě reagoval na každý pohyb. Žena pochopitelně dostala strach, takové chování u psa nezažila. Štěkot vzbudil i dívenku, která vyšla z pokoje, a tak babička už na nic nečekala, a obě utekly ven," popsali českolipští strážníci.

 


Právě na ně a na policii se vyděšená žena obrátila. Strážníci chtěli psa odchytit, ten však byl stále agresívnější. "Babička s dívenkou nakonec přespaly v nemocnici a pes zůstal sám doma, kde už nikoho neohrožoval," doplnili strážníci.

 


Stafordšírský teriér je psí plemeno, jehož chov je v některých zemích zakázaný. Při špatné výchově může být pes agresivní k jiným psům i lidem. Naopak při správné výchově je jedná o přátelské zvíře.
 

TN.cz