DIVOKÁ JÍZDA

Agresivní řidič z Liberecka se sám přihlásil! Jde o člena Vězeňské služby

Ivan Berka
Ivan Berka
Publikováno 16. 2. 2020
Téma:

Případ agresivního řidiče, který se na Liberecku vydával za policistu, má pokračování. Po domnělém přestupku donutil jiného řidiče zastavit a pak ho měl hrubě napadnout. Jde o příslušníka Vězeňské služby. Podle právníků se dopustil kromě série přestupků i dvou trestných činů.

Vybržďování a vyhrožování. V sobotu jsme zveřejnili záznam z palubní kamery dodávky, která zachytila řidiče malého bílého auta, jak agresivně reaguje na to, že jeho vůz není schopen předjet do kopce dodávku. Mával dokonce služebním odznakem. Více se dočtete v tomto článku na TN.cz.

 

"Spáchal takovou dávku přestupků, že bude mít co vysvětlovat," zhodnotil divokou jízdu dopravní expert Roman Budský.

 

Případem se už zabývá policie. "Potvrzuji, že se nejedná o policistu, ale o příslušníka jiného bezpečnostního sboru, který se nám včera večer sám přihlásil. Jeho jednání jsme vyhodnotili jako přestupkové a postoupíme spisový materiál jeho nadřízenému do řízení o kázeňském přestupku," uvedla v neděli policejní mluvčí Ivana Baláková.

 

 

 

Má jít o instruktora Akademie Vězeňské služby. Jeho počínání budou řešit nadřízení. "Jedná se o selhání v chování jedince, od kterého se důrazně distancujeme," prohlásila mluvčí Vězeňské služby ČR Petra Kučerová.

 

Může to skončit až vyhazovem z práce. Případ bude prověřovat Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Podle právníka spáchal dva trestné činy. "Vydírání a pak přisvojení si pravomoci úřadu," řekl liberecký advokát Michal Tandler.

rod TN.cz