video děsivý útok

MHD v Ostravě: Rozbil lahev muži o hlavu, zakročila žena s pistolí

Téma:

Policie pátrá po muži, který 9. prosince napadl cestující v ostravské tramvaji. Agresor zatím z neznámých důvodů zaútočil na ženu a muže. Vše natočila kamera ve vozidle. Napadení přerušila 27letá svědkyně s legálně drženou zbraní v ruce!

Brutální útok vyděsil cestující v tramvaji linky číslo osm. Neznámý muž se začal chovat agresivně ve 20 hodin a 35 minut v Ostravě-Mariánských Horách na ulici 28. října.

 

"Zatím nezjištěný podezřelý fyzicky napadl 25letou ženu a 34letého muže. Poškozeného měl neznámý nejprve udeřit hlavou, násilí eskalovalo úderem pěstí do obličeje, v důsledku úderu oběť upadla na zem. Nato muž zaútočil i na ženu, kterou měl udeřit rukou," popsala vrchní komisařka Gabriela Holčáková.

 

Tím ale děsivý útok neskončil. "Agrese pokračovala i vůči ležícímu muži, kdy podezřelý poškozeného udeřil lahví do hlavy takovou razancí, že se lahev rozbila a kopl do hlavy ležícího poškozeného," dodala Holčáková.

 

 

"Agresivnímu muži se postavila odvážná cestující, která u sebe měla legálně drženou zbraň. Muže vyzvala, aby upustil od svého jednání. Až poté útočící muž svého jednání zanechal a usedl zpět na sedadlo," popsala dramatickou situaci policistka. Muž vystoupil na zastávce Karolina a místo opustil. Muže a ženu ošetřil přivolaný lékař.

 

"K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestné činy výtržnictví a ublížení na zdraví ve stádiu pokusu (po zjištění nových skutečností může dojít ke změně právní kvalifikace věci). Pátráme po muži na záznamu. Jakékoli informace k osobě přijmeme na lince 158. Za pomoc veřejnosti děkujeme. Pachateli skutku hrozí aktuálně trest odnětí svobody až na tři roky," uzavřela komisařka.
 

ham TN.cz