Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 6. 2018
Pokus o vraždu

Agresor vzal v Chlumci na muže nůž! Po útoku utekl a skrýval se

Pobodání v Chodově
Zdroj: Policie
Ilustrační foto

Policisté z Královéhradeckého kraje obvinili z pokusu o vraždu čtyřicetiletého muže z Pardubic. Ten se v úterý podle kriminalistů pokusil zabít o dva roky mladšího muže v nedalekém Chlumci nad Cidlinou. Oběť útočník pobodal, z místa utekl a před policisty se skrýval v Pardubicích, kde se jim ho ale podařilo dopadnout.

Hrůzný čin měl obviněný muž spáchat v úterý večer před panelákem v Chlumci nad Cidlinou. "Obviněný muž měl zde po předchozí fyzické potyčce zaútočit na 38letého muže, kterého napadl kuchyňským nožem tak, že mu způsobil několik bodných ran do různých částí těla," popsala napadení policejní mluvčí Lenka Burýšková.

 

Muže útočník velmi vážně zranil. Přežil jen díky tomu, že se k němu včas dostal lékař. Útočník po činu z místa utekl a před policisty se skrýval.

 

"Muži zákona ho však zadrželi hned následující den, když jej vypátrali v jednom pardubickém bytě," dodala policejní mluvčí Burýšková.

 

 

Policisté už muže dobře znají. V minulosti byl několikrát vyšetřován a i odsouzen za majetkovou trestnou činnost.

 

Na soud za pokus o vraždu bude čekat ve vazbě, komisař podal podnět k vzetí do vazby a ten soud akceptoval. Muži za pokus o vraždu hrozí trest od 10 do 18 let.

vbo TN.cz
Reklama