Těžký osud

Akce nový domov: Děda Zdeněk už ví, co bude s kluky, až zemře

Akce nový domov
Zdroj: TV Nova
Zdeněk Sporer s vnuky

Diváky premiérové reality show Akce nový domov otřásl těžký osud rodiny Sporerových. Dědeček vychovává dva dospívající vnuky, které opustila matka krátce předtím, než zemřela. O chlapce nemá zájem ani jejich babička, teta a dokonce ani otec dětí. Zdeněk Sporer otevřeně promluvil o strastech života bez ženy v domácnosti, ale také o tom, co se s chlapci stane, když zemře.

Zdeněk Sporer z Mostu se statečně pere se strastmi osudu. Úplně sám vychovává vnuky Daniela a Dominika, které opustila jejich matka. Později se dozvěděl, že dcera zemřela, ani ale neví, co se jí přihodilo. Dědeček chlapců je už 20 let rozvedený. Není v kontaktu ani s bývalou ženou, která o chlapce nemá zájem, ani s jeho druhou dcerou.

 

"Pro bývalou ženu jsme jen 'paznechtík'. Ona má někde vyhozený nohy nahoře a myslí si, že je nej, nej, nej," řekl. "Klukům ale nekoupí ani lízátko," dodal. Řeč přišla i na druhou dceru. "Budu k vám upřímný. Je to feťačka a žije někde v Irsku," řekl s tvrzením, že vztahy v rodině jsou špatné dlouhodobě.

 

Takhle byli kluci i děda dojatí, když se dozvěděli, že dostanou nový domov:

 

Výchova vnuků je pro dědečka velmi důležitá. Když nenosí dobré známky, začne jim zakazovat vše, co mají rádi. "Pak hned přinesou jedničku," pochvaluje si dědeček výchovnou metodu. Přiznal však, že je pro něj jejich výchova náročná. Starý muž se musí hodně otáček, dva dospívající kluci potřebují péči.

 

Dědečka trápí, že chlapci nemají v životě žádnou ženu, která by je vychovávala. "Jsem 20 let rozvedený. Maminka jim zemřela. Oni už vůbec neví, co je to dotek ženy, jaký je polibek od maminky," povzdechl si Zdeněk Sporer.

 

 

Otec chlapců také nemá o syny zájem. "Jestli to viděl, tak se možná ozve. Nevím. Třeba si řekne, že měl syny v televizi a zavolá," dodává. Zdeněk Sporer žije výchovou svých vnuků a nelituje, že si je vzal do péče. Za nejtěžší období jejich výchovy však považuje dospívání. "Kluci jsou v pubertě, je to náročné," tvrdí.Unikl vám premiérový díl Akce nový domov? Podívejte se na něj zdarma ZDE!

 

Dědečkovi je téměř 70 let. Co by s chlapci bylo, pokud by se mu něco stalo, ho však netrápí. Má vše promyšlené. Do dětského domova jeho vnuci nepůjdou. "Mám pro kluky zajištěnou pěstounskou péči. Vezme si je můj dobrý kamarád. Zná kluky od plínek. Můžu klidně zavřít oči a budu vědět, že je o kluky postaráno. Je to zařízené," zakončil dědeček.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Panu Sporerovi můžete pomoci i vy! Podpořte jej přes Nadaci Nova

Ozve se klukům konečně jejich tatínek? Statečný Zdeněk je připaven i na nejhorší

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
has TN.cz