boj s klimatickou změnou

Aktivistka si přilepila ruku k silnici. Zablokovala dopravu, jela pro ni sanitka

V Mladé Boleslavi se žena přilepila k silnici
Zdroj: Michaela Mísha
Mladá aktivistka si přilepila ruku k silnici vteřinovým lepidlem
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 17:44
3.5. 2021 17:36
Téma:

Záchranářské složky Středočeského kraje v pondělí odpoledne vyjížděly ke kurióznímu zásahu. V Mladé Boleslavi zablokovala ekologická aktivistka jízdní pruh poté, co si vteřinovým lepidlem přilepila ruku k silnici. S odlepením pomáhali hasiči, mladou ženu posléze odvezla sanitka.

Ačkoliv se podobná situace nevidí příliš často, i toto je práce záchranářů. Ti po 16. hodině vyjížděli do ulice U Stadionu v Mladé Boleslavi, kde mladá, zhruba 20letá žena zablokovala jízdní pruh a zkomplikovala tak dopravu. V rámci boje proti klimatickým změnám si totiž přilepila ruku k silnici vteřinovým lepidlem.

 

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Zatímco policisté řídili dopravu, aby mladou aktivistku něco nepřejelo, hasiči se postarali o její "vyproštění". K tomu bylo zapotřebí větší množství ředidla, které vteřinové lepidlo rozpustilo.

 

 

"Posléze byla převezena k ošetření do nemocnice," sdělila redakci TN.cz mluvčí středočeských záchranářů Petra Homolová. "Zásah trval asi třicet minut," doplnila ji mluvčí policie Jana Šteinerová, provoz na místě je tak už zcela obnovený.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz