Koronavirus v Chorvatsku

V Chorvatsku přibývá nakažených, za týden se počet zdvojnásobil

Chorvatsko - koronavirus, roušky
Zdroj: Getty Images, Profimedia
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
18.8. 2020 15:28
Téma:

Nárůst počtu nakažených koronavirem v Chrovatsku nezpomaluje. Za posledních 24 hodin se nemoc Covid-19 potvrdila u 199 lidí při 1824 provedených testech. Dohromady s ní v zemi bojuje 1371 infikovaných. Jde o bezmála dvojnásobné číslo než před týdnem.

Za posledních 24 hodin přibylo v Chorvatsku 199 infikovaných a dohromady s koronavirem bojuje 1371 lidí. Přitom ještě před týdnem, tedy 11. srpna, země hlásila 778 aktivních případů.

 

Jedná se tak o téměř dvojnásobný nárůst za sedm dní a zároveň druhý nejvyšší za den. Nepříjemné prvenství drží minulý pátek s 208 novými případy.

 

V nemocnicích leží 120 pacientů, z toho 11 je závislých na plicní ventilaci. Od začátku pandemie se nakazilo 6855 lidí, 5318 se jich zotavilo a 166 zemřelo, informoval portál dnevnik.hr.

 

Počet nakažených v Chorvatsku podle regionů:

 

 

Nejvíc nakažených má hlavní město Záhřeb, aktuálně nemocných tam je 368. "Za posledních 24 hodin jsme provedli dosud největší počet testů. Během pondělí jsme v Záhřebu otestovali 592 lidí. Potvrzelo bylo 32 nových případů a 103 lidí skončilo v karanténě," uvedla zástupkyně ředitele Záhřebské civilní ochrany Sandra Sikićová.

 

Anketa

Báli byste se jet do Chorvatska?

Hlasovalo 770 lidí.

Druhý největší počet nemocných (317) hlásí Splitsko-dalmatská župa, kde leží nejpopulárnější turistická letoviska. Do Chorvatska na dovolenou každoročně vyrazí desetitisíce Čechů.

 

Nepříznivého epidemiologického vývoje v Chorvatsku si začínají všímat i v zahraničí. Rakousko ho v pondělí zařadilo do skupiny rizikových zemí. Rozhodnutí už kritizoval chorvatský velvyslanec ve Vídni Daniel Glunčić.

 

 

V jadranské zemi také stále platí povinnost nosit roušky ve zdravotnických zařízeních, hromadné dopravě a obchodech. V ubytovacích a restauračních zařízeních je musejí mít pouze zaměstnanci.

 

Koronavirus dále komplikuje dovolenou milionům lidí. Podrobnosti v reportáži TV Nova:

TN.cz