HOROSKOPY

Alergie, tlak nebo covid? Na co si dát pozor, prozradí velký jarní horoskop

Horoskop zdraví
Zdroj: Getty Images
Ilustrační snímek
Skoumalová Tatiana
Tatiana Skoumalová
28.2. 2021 5:50
Téma:

Aktuální situace není pro zdraví lidí zrovna jednoduchá. Pandemie ovlivnila životní styl většiny populace, a tak je potřeba dbát na své zdraví víc než kdy dřív. Proto jsme pro vás připravili zdravotní horoskop pro jednotlivá znamení, který vám poradí, na co se zaměřit, a čemu se vyvarovat. Hlavně hodně zdraví!

Jaro nabízí přírodě nový začátek. Stejné je to i u lidí, kteří můžou jarní dny využít ke zlepšení svého zdravotního stavu. Kam zaměřit prevenci, to vám prozradí horoskop zdraví na jaro 2021, který pro TN.cz připravil astrolog a léčitel Pavel Hanzal. 

 

Beran

Berani by se na jaře měli zaměřit na detoxikaci organismu, která je zbaví škodlivin, které se v těle usadily během zimního období. Velmi důležitá je i podpora lymfatického systému, jehož dobrá funkce je pro očistu nezbytná. Zrozenci v tomto znamení nesmí podcenit ani stav imunitního systému, který by mohl hrát zásadní roli v prevenci různých alergických reakcí, ekzémů a plísní.

 

Rada: Naučte se reflexní terapii, nabízí skvělou možnost pro samoléčbu i prevenci. Aby byla reflexní terapie jako pomoc v prevenci efektivní, je potřeba se mačkání plosek věnovat aspoň 2x denně. V případě velmi oslabených orgánů i víckrát. 

 

 

Býk

Soustřeďte se na oblast krční páteře, která může mít zvýšenou tendenci k blokádám, bolestem a tuhnutí. Klíčové je najít vyváženost mezi fyzickými aktivitami a statickými polohami. Doplňujte tělu vápník a nezapomeňte, že spolu s ním je potřeba přijímat i hořčík. Začněte dodržovat lehčí jídelníček, abyste zbytečně nezatěžovali organismus mnoha kaloriemi, nebo dokonce cukry a tuky.

 

Rada: Pokud máte sedavé zaměstnání, dbejte na správné držení těla a krční páteře. Zajistěte, aby byl monitor počítače ve správné výšce. Pomoci může i výměna křesla za balanční míč. V rámci prevence začněte pravidelně cvičit jógu.

 

Blíženci

Podstatným rizikem se pro vás můžou stát alergické reakce, které se projeví prostřednictvím zhoršeného dýchání nebo senné rýmy. Nevystavujte se proto nadbytečnému množství alergenů. Blíženci by na jaře měli omezit i kouření a pobyt na znečištěném vzduchu. Pozor je třeba dát na zbytečnou nervozitu a rozčilování se.

 

Rada: Naučte se správný jógový dech. Nejenom, že díky němu posílíte plicní systém, ale celkově si zlepšíte zdraví. Dále se naučte jednoduchou formu meditace, na kterou si udělejte každý den čas aspoň dvacet minut. Místo denní kávy nebo silného černého čaje popíjejte uklidňující bylinky. 

 

Rady pro další tři znamení najdete na následující straně.

1
2 3 4
TN.cz