vážná nemoc

Aliyah (3) z USA bojuje v nemocnici o život, lékaři u ní zjistili koronavir

Pomoc pro Aliyah
Zdroj: gofundme.com
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Publikováno 23. 1. 2020
Téma:

Obrovský strach zažívá už přes měsíc maminka tříleté holčičky Aliyah, která leží v nemocnici s diagnostikovaným koronavirem. Jedná se sice o jiný kmen smrtícího viru, ale i tak je nebezpečný. Dívenka je stále připojená na přístrojích a neví se, kdy se uzdraví.

Do nemocnice maminka Gloria Aquilerová přivezla svou tříletou dceru Aliyah 23. prosince s příznaky běžné chřipky, a to kašlem a horečkou. Lékaři si ji tam ale nechali, jelikož její stav byl mnohem vážnější. 

 

"Když jsem ji poprvé přivezla do nemocnice, měla potíže s dýcháním a sestry mi řekly, že její levá plíce zkolabovala, měla tekutinu v plicích," napsala její maminka na stránce GoFundMe, kde mohou lidé rodině finančně pomoci. 

 

Jelikož kyslík nepomáhal, lékaři Aliyah museli intubovat. Později se rodina dozvěděla hned několik špatných zpráv. "Diagnostikovali jí koronavir, zápal plíce a akutní respirační syndrom. Je na různých typech léků, které jí pomáhají," pokračovala vyděšeně Aguilerová.

 

 

Maminka má také syna, pracuje a snaží se být neustále v nemocnici. Nemá ale moc financí, aby mohla rodinu uživit. Lidé ji proto mohou posílat peníze prostřednictvím GoFundMe. Zatím se podařilo vybrat 3 563 dolarů (přes 81 tisíc korun). 

 

Koronavir diagnostikovaný u holčičky je méně závažný než ten, který vypukl v čínském městě Wu-chan a zabil nejméně sedmnáct lidí. Slabší typ se poprvé u člověka objevil v roce 2004 a postihuje hlavně děti nebo starší lidi. 

 

Podívejte se na reportáž o epidemii koronaviru v Číně:

TN.cz