koronavirus v paláci

Alžběta II skypuje své rodině. Londýn musela opustit kvůli koronaviru

Královna Alžběta
Zdroj: Profimedia
ilustrační foto
Petra Bílková
Petra Bílková
24.3. 2020 16:08
Téma:

Královna Alžběta II. je v současnosti na svém sídle ve Windsoru. Uchýlila se tam poté, co jeden ze zaměstnanců Buckinghamského paláce měl pozitivní testy na koronavirus. Aby udržovala kontakt se svou rodinou a svými nejbližšími, musí využívat moderní technologie a skypovat si s nimi.

Královna i její manžel, princ Philip, vévoda z Edinburgu, byli nuceni odjet z Londýna, aby se tak vyhnuli šířící se nákaze koronaviru. Učinili tak poté, co jeden ze zaměstnanců měl pozitivní testy na Covid-19.

 

Zaměstnanec byl testován minulý týden, tedy v době, kdy královna byla přítomna v paláci. Nákaza se u něj potvridla, proto všichni ostatní zaměstnanci, kteří přišli s nemocným do kontaktu, museli být umístěni do karantény.

 

 

Alžběta II, která se už v minulých týdnech vyhýbala podání rukou během audiencí a omezovala jakýkoli pobyt na veřejnosti, musela na venkov odjet dříve než o Velikonocích, jak původně plánovala.

 

Aby mohla zůstat ve spojení se svou rodinou a vnoučaty, musí využívat videohovory, uvedl The Telegraph. Zatím není jasné, jak dlouho bude královna v izolaci. Ze svého sídla ve Windsoru bude také promlouvat k národu, aby posílila morálku obyvatel.

 

 

Podle oficiálních údajů dosáhl počet nakažených ve Velké Británii 6 735. Zemřelo 337 lidí. Země v těchto dnech zpřísňuje veškerá opatření, aby nákazu zpomalila.

TN.cz