ambulance smrti

Řidič sanitky zabíjel pacienty, aby mohl kšeftovat s mrtvými těly

Italská sanitka
Zdroj: Profimedia
Téma:

Policie na Sicílii zatkla řidiče sanitky, který je obviněn ze zabití nejméně tří pacientů. K vraždám údajně došlo, když vrah převážel nevyléčitelně nemocné pacienty z nemocnice v sicilském městě Biancavilla do jejich domovů. Motivem těchto zrůdných činů byla snaha sanitáře vydělat peníze na pohřbech.

Městečko Palermo usíná a ráno se probouzí bez… Zatímco tato hra je oblíbená mezi mladistvými, na Sicílii jakoby se stala realitou. K úmrtí italských pacientů docházelo již od roku 2012 a to na nejméně očekávaném místě – v sanitkách.

 

Tyto praktiky údajně probíhaly již od roku 2012, nicméně až nyní bylo na sanitáře podáno trestné obvinění. Policie zkoumala více jak 50 úmrtí s podobným scénářem, aby zjistila, zda by mohlo jít o vraždy. Policie tento případ nazvala "Ambulancí smrti".

 

Z 50 zkoumaných případů, policie považuje 12 operací za "obzvláště smysluplné", řekl zástupce prokurátora Catania na tiskové konferenci, ale pouze tři byly předloženy soudci jako vyšetřující důkaz.

 

 

Magistrát následně vydal příkaz k zadržení 42letého řidiče, který je podezřelý z vražd. Zástupce prokurátora Catania zahájil šetření poté, co jim informátor podal podrobnosti o systému vražd v sanitce a údajném zapojení místních mafiánských skupin do tohoto případu. Ještě předtím státní zástupce hovořil o případu v italské televizní show „Le Iene“.

 

Podle italského zpravodajského kanálu Rai News informátor řekl, že řidič údajně pomocí jehly vstřikoval do krve pacientů vzduch, kteří následně zemřeli na embolii. Sanitář pak využil rodinného žalu, aby doporučil pohřební společnost, se kterou měl sjednanou úmluvu. Pohřební společnost mu pak za každý sjednaný pohřeb na základě jeho doporučení zaplatila 300 €.

Související témata:
TN.cz