útok v ostravě

Střelba v Ostravě má sedm obětí. Kriticky zraněná žena zemřela

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková, Eva Pavelková
Publikováno 12. 12. 2019
Téma:

Tragická bilance útoku v ostravské fakultní nemocnici se zvýšila na sedm obětí. Ve čtvrtek odpoledne zemřela žena, která byla po střelbě v kritickém stavu. Jednoho ze zraněných mužů naopak lékaři propustili domů.

Informaci redakci TN.cz potvrdila mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava Petra Petlachová. "Žena v odpoledních hodinách podlehla svým zraněním," uvedla. Útočník měl ženu střelit do hlavy, už ve středu se její stav rapidně zhoršil.

 

Naopak v lepším zdravotním stavu už je muž, který byl po útoku lehce zraněný. Lékaři ho ve čtvrtek propustili z nemocnice domů, potvrdil TV Nova jeden ze zdravotníků.

 

Ve čtvrtek ráno se traumatologická ambulance znovu otevřela veřejnosti a funguje v běžném provozu. Zvýšená bezpečnostní opatření nemocnice nemá. "Jsou standardní jako dříve," řekla Petlachová.

 

Pacienti tak opět mohou využít čekárnu, ve které v úterý došlo ke krvavému útoku. Dvaačtyřicetiletý Ctirad V. tam zastřelil šest lidí a tři zranil. Jedna ze zraněných teď zraněním podlehla, další muž zůstává v nemocnici.

 

 

 

O život při otřesné události přišel i samotný útočník. Když vystřílel zásobník, odešel z místa činu a odjel za svou matkou, které řekl, co udělal. Poté odjel a před dopadením policisty se střelil do hlavy. Svému zranění záhy podhlehl.

 

Už dříve měl muž problémy se zákonem. Policisté v minulosti šetřili případ, kdy napadl svou manželku. Na podrobnosti se podívejte v reportáži TV Nova:

TN.cz