Dojemné setkání

Američan našel kufr se záhadnými fotkami. Stopy vedly do Česka!

Pátrání po české rodině - 4
Zdroj: facebook, archiv Alexandra Manshela
Chlapce z fotek se podařilo najít
Téma:

Když učitel z amerického Stanfordu našel kufr se stovkami fotek, rozhodl se vypátrat jejich majitele. Stopy vedly do Česka, nejspíš do Prahy. Na některých snímcích byla rodina v zoo, proto napsal do té pražské. Příběh má šťastný a dojemný konec.

Alexander Manshel ze Stanfordu kontaktoval ředitele pražské zoo Miroslava Bobka v červenci. "Do rukou se mu dostal kufřík se 300 fotografiemi jedné české rodiny z 60. a počátku 70. let. Jsou tam i záběry ze Zoo Praha, proto Xander napsal mně," uvedl Bobek na facebooku.

 

Zároveň ředitel zoo sdílel pět černobílých fotek. Na nich se opakovaně objevoval jeden chlapec, který zřejmě chodil do některé z pražských škol - soudě podle třídního snímku ze školního roku 1966/67. Na zadní straně jedné fotografie byla uvedena také příjmení jeho kamarádů Kohout a Klíma.

 

Podle většiny komentářů šlo o základku v Zahradním Městě. Jiný uživatel zase tvrdil, že se na třídní fotce poznává, bydlí ale v Ostravě. Nakonec se ukázalo, že stopy opravdu vedou do Prahy a také nedaleké Uhříněvsi.

 

 

GALERIE: Pátrání po české rodině

1
/
7
Zdroj: facebook, archiv Alexandra Manshela
Pátrání po české rodině - 1

 

Rodinu chlapce z fotografie se podařilo najít, stejně jako jeho spolužáka. Příběh má ještě dohru - kufr s fotkami se do Česka rozhodl přivézt sám Alexander, který pátrání odstartoval. Setkal se jak se zmíněným spolužákem, dnes 60letým, tak právoplatnými majiteli snímků.

 

 

"Ta setkání byla neuvěřitelně dojemná a příjemná. Jsem tak potěšen, že díky vaší pomoci a pomoci mnoha dalších jsme dokázali najít tuto rodinu a vrátit jí její cenné věci," napsal poté Xander Bobkovi. Při setkání prý dokonce došlo na slzy.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz