Záhadný nález

Jako školačka ztratila prsten od své lásky. Našel se o půlstoletí později

Žena s prstenem
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Téma:

Američanka Debra McKennová ztratila prsten, který pro ni hodně znamenal, již v roce 1973. O 47 let později byl jedinečný šperk nalezen v lesích ve Finsku. Jak se dostal na úplně jiný kontinent a nakonec i ke své původní majitelce?

Debra McKennová přišla o prsten v americkém Portlandu v době, kdy chodila na střední školu. Hodně pro ni znamenal, protože ho dostala jako dárek od svého přítele těsně před tím, než odešel na vysokou školu. Odloučení nakonec ustáli, přežili i její vysokoškálská studia a nakonec se dokonce vzali. Zatímco jejich vztah vydržel až to roku 2017, kdy jí manžel zemřel, prsten ztratila v obchodním domě již v roce 1973.

 

Na ztracený prstýnek dočista zapomněla, připomněl se ale sám. Ovšem až po dlouhých 47 letech. Nalezen překvapivě nebyl ve městě, kde ho ztratila, ale v tisíce kilometrů vzdáleném Finsku. Navíc zahrabaný dvacet metrů pod zemí. Jak se tam dostal, dnes již těžko někdo zjistí.

 

Prsten nalezl v lese při práci Marko Saarinen a chtěl ho vrátit původnímu majiteli. Všiml si, že na šperku je vyrytý název školy, a tak kontaktoval školní absolventskou asociaci. Ta mohla díky datu absolvování a iniciálám SM určit, komu kdysi patřil. O dojemném příběhu, kterak se téměř po půlstoletí dostal prsten do rukou původní majitelky, informovala finská zpravodajská agentura Ilta-Sanomat.

 

 

Debra McKennová sdělila, že plakala dojetím, když poštou její prsten dorazil. Po manželově smrti je pro ni velmi jímavá každá věc, která jí ho připomíná. „Je velmi dojemné, že jsou v dnešním světě slušní lidé, kteří kvůli druhým vynaloží tolik úsilí. Potřebujeme více dobrých lidí,“ sdělila webu The Bangor Daily News. Snad tentokrát svůj prstýnek s jedinečným příběhem neztratí.

TN.cz