zachránil mnoho lidí

Americká policie v slzách! Zemřel psí hrdina, který pocházel z Česka

K9 Nico
Zdroj: Johns Creek Police
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Publikováno 7. 11. 2019

Policie z amerického města Johns Creek ve státě Georgia prožívá smutné chvíle. Psí hrdina, který policii dlouhé roky sloužil, zemřel na selhání ledvin. Německý ovčák přijel do Spojených státu z České republiky.

Dvanáctiletý pes Nico zemřel a americká policie je z jeho odchodu velmi smutná. O smrti psa, který přijel do Ameriky z České republiky, informuje mnoho amerických webů. Německý ovčák byl totiž pro policii velkým přínosem a za svou kariéru toho mnoho dokázal.

 

V době své smrti už byl Nico sice v důchodu, ale se svým parťákem, policistou Georgem Hodgem, sloužil od dvou let. "Poprvé jsme spolu vyrazili do ulic v roce 2009," popsal Hodge, který zprávu o smrti Nica zveřejnil na sociálních sítích. "Nico byl víceúčelový pes trénovaný hned v několika disciplínách. Měl velký elán a miloval práci. Vynikal především v hledání lidí a ukrytých drog," popsal.

 

 

Psí hrdina se účastnil velkých záchranných a pátracích akcí. "Podařilo se mu vypátrat řadu nezvěstných osob, které zmizely, nebo utekly z domu z vlastní vůle," popsal Hodge. "Jeho prvním velkým úspěchem bylo vypátrání zločince, který napadl zaměstnance obchodu, a poté z místa utekl a schovával se v lese. První společný úspěch pro nás byl velkým okamžikem," dodal.

 

Nico žil u Hodge doma. "Byl skvělým ochráncem našeho domu. Moji synové si s ním moc rádi hráli," popsal s tím, že skvěle vycházel se všemi dětmi. "Bylo tak velmi jednoduché s ním zasahovat třeba u škol,“ dodal.

 

Nico zemřel ve spánku. "Lepšího psa jsem si ani nemohl přát. Bude nám všem moc chybět. Byl to můj parťák a miloval jsem ho," zakončil své vyprávění.

Související témata:
TN.cz