Volby USA 2020

Americké volby. Biden bude dobrým prezidentem, myslí si čtenáři TN.cz

Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 13:16
9.11. 2020 10:33

Ačkoli oficiální verdikt ještě nepadl, na základě výsledků amerických prezidentských voleb je jasným vítězem Joe Biden. Ten ve volbách porazil současného prezidenta Donalda Trumpa. Podle údajů z ankety si většina hlasujících čtenářů TN.cz myslí, že Joe Biden bude dobrým prezidentem.

K pondělní 10. hodině hlasovalo v anketě o prezidentských volbách 6331 lidí. Většina přitom zastává názor, že Joe Biden bude dobrým prezidentem. Celkově získal 4224 hlasů. Současný prezident Donald Trump získal pouze 2072 hlasů. V anketě můžete hlasovat i nadále v tomto článku.

 

Joe Biden by měl do úřadu nastoupit už 20. ledna příštího roku. Mnoho lidí se obává problémů se současným prezidentem Trumpem, který už na výsledky voleb podal několik žalob a označil Bidenovu výhru za podvod.

 

 

 

Bidenovo vítězství už okomentovali zahraniční i čeští politici a také uživatelé sociálních sítí. Za českou politickou scénu k vítězství ve volbách pogratuloval například premiér Andrej Babiš (ANO), předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, předseda ODS Petr Fiala i šéf Pirátů Ivan Bartoš.

 

 

Podporu Bidenovi vyjádřil také britský premiér Boris Johnson, který popřál k nové funkci i budoucí viceprezidentce Kamale Harrisové. Její jmenování označil za historický úspěch. "Tyto volby jsou o něčem víc než o Joe Bidenovi nebo o mně. Je to o duši Ameriky a naší ochotě za ni bojovat. Čeká nás spoustu práce. Dejme se do ní," vyjádřila se Harrisová, která se stala první ženou zvolenou na post viceprezidenta USA. 

 

Svět si dělá legraci z Trumpa, parodie vznikají i u nás. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz