Řeč těla

Amerika první! Trump na summitu odstrčil premiéra Černé Hory

Téma:

Sociální sítě i světová média si všímají chování amerického prezidenta Donalda Trumpa na summitu Severoatlantické aliance v Bruselu. Ve čtvrtek před focením v novém sídle NATO odstrčil černohorského premiéra Markoviče. Podle odbornice na řeč těla nese Trump špatně, když není centrem pozornosti.

Lídři aliančních zemí mířili na focení v novém sídle NATO. V čele šel generální tajemník aliance Jens Stoltenberg. Po jeho levém boku litevská prezidentka Dalia Grybauskaiteová, o krok za nimi černohorský premiér Duško Markovič. Donald Trump se zdržel vzadu, což se americkému prezidentovi ale vůbec nelíbilo.

 

Překvapeného černohorského premiéra, jehož země se stane členským státem až příští měsíc, popadl za pravé rameno a odstrčil. Trump se přes něj prodral do první řady a ležérně si upravil sako. Zkušení diplomaté jen nevěřícně kroutili hlavou.

 

Černohorský premiér rychle přispěchal s prohlášením, že šlo o nevinné gesto, kterého si prakticky nevšiml, a že je přirozené, že představitel Spojených států má být vepředu. Trump se ale nikam nemusel tlačit, pozice pro fotografování byly dopředu domluvené, Trump měl stát mezi generálním tajemníkem NATO Stoltenbergem a britskou premiérku Mayovou.

 

 

"Měl úzký pohled a lehce vyceněné zuby, když ho odstrčil. Nebyla to chyba, nebylo to ´To jsem vlastně nechtěl´, bylo to motivováno vztekem, že není na focení v čele. Myslím, že za tím byla touha být alfa, být ten první, být v čele," komentovala pro Daily Mail Trumpovo chování odbornice na řeč těla Patti Woodová.

 

"Pak se narovná, protáhne krk, hlavu a bradu vystrčí mírně dopředu, to je něco, co bych srovnala s chováním páva," popisuje Woodová. "V tu chvíli si ani neuvědomuje, že jsou kolem něj světoví vůdci. Vypadá to, jako kdyby mu šlo jen o jeho vzhled na veřejnosti, před kamerou," dodala.

 

 

Woodová připomíná i další Trumpovo chování na summitu, třeba doslova přetahování se s francouzským prezidentem Macronem při potřásání rukou, strkání do muže, který mu nevěnoval pozornost nebo plácání britské premiérky Mayové po zádech. Všechna tato gesta jsou podle odbornice na řeč těla projevem, že Trump špatně snáší, když není centrem pozornosti.

Související témata:
vbo TN.cz