Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

ordinace v růžové zahradě 2

Andrea umírá! Její poslední přání ještě pořádně zamíchá dějem

Zdroj: TV Nova

Jeden z nejsilnějších dílů historie seriálu čeká diváky Ordinace v růžové zahradě 2 už dnes! Dnešním dnem se totiž uzavře příběh záchranářky Andrey Hanákové. Ta v úterý neohroženě vlastním tělem zachránila život pacientky Martiny Kaiserové, když šla v ústrety kulkám, které patřily jí. Boj o záchranu jejího života bude marný.

Jak natáčení smrti prožívala herečka Klára Cibulková? "Poslední natáčení bylo dojemné. Mně to dlouho nedocházelo, protože mám teď intenzivní pracovní program. Ale překvapilo mě, že mě to vzalo víc, než jsem si myslela. Jestli mi něco bude chybět, tak určitě štáb a zázemí tady," zhodnotila Klára Cibulková, která s tragickým koncem své postavy počítala od počátku.

 

"Moje postava trpěla spinocerebelární ataxií, měla ji předepsanou od začátku, a tak jsem od první chvíle počítala s tím, že konec může přijít kdykoliv a scénáristé této nemoci mohou využít, ale tenhle odchod mě překvapil. Mile. Ona byla vždycky za hrdinku. To, že neodchází jako troska někde v ústavu jatá tou nemocí, mi dává smysl. Studovala jsem následky téhle nemoci a není to hezké. Vlastně děkuju za to, že jsem mohla odejít středem a hrdinsky. Andrea zůstala hrdinkou do konce," řekla Cibulková.

 

112

GALERIE: SMRT v Ordinaci

Zdroj: TV Nova

SMRT v Ordinaci - 1

Hodnocení:

 

Ze způsobu odchodu své postavy je herečka spokojena i z jiného důvodu. Andrea Hanáková v podstatě zvolila dobrovolný odchod ze života tím, že již dříve vyslovila přání neresuscitovat. "Napadlo mě během posledních obrazů, že je to trochu sobecké, ale v jisté fázi je to řešení a za takových okolností je podle mě lepší nechat člověka jít. Zažila jsem to i v reálu. Pro toho člověka je to vysvobození, ale pro to okolí je to těžké. Já to respektuju," ndodala.

 

Poslední přání ještě zasáhne do děje

Andrein stav se už delší dobu zhoršoval. Po několika prodělaných kolapsech se rozhodla k radikálnímu kroku. Sepsala tzv. institut dříve vysloveného přání. "Pokud by došlo k nějakému vážnějšímu kolapsu, nechci resuscitaci. Nechci, aby mě oživovali. Je to notářsky ověřený, budeš krytej. Já prostě nechci, aby Petr chodil do nemocnice za někým, koho miloval a nacházel jenom trosku napojenou na přístroje," řekla v dubnu Otu Kovářovi.

 

A právě dnes se ukáže, jak moc těžké bude její poslední přání splnit. Když totiž Andree vypoví srdce službu, nastane pro Otu hodně náročná chvíle. Platí přání neresuscitovat i pro zástavu, která není důsledkem nemoci, nebo ne?

 

 

Po dlouhém rozhodování se rozhodne neoživovat. Vzápětí vypukne panika. Zdena se o oživování pokusí, stejně tak Petr. Bude už ale pozdě. A právě toto Otovo rozhodnutí se všemi hodně zamává a dohra přijde i v dalších dílech. Bolestí zlomený Petr to totiž nenechá jen tak.

 

Jeden z nejdojemnějších dílů Ordinace v růžové zahradě 2 sledujte už dnes ve 20:20 na Nově! Předchozí díly najdete na NOVA Plus, všechny jsou ke zhlédnutí na VOYO.

mom TN.cz