Dobrý Anděl

Anetě je teprve 15 let, ale s rakovinou bojuje už podruhé

Televize Nova s nadací Dobrý Anděl stále pomáhají nemocným. Tentokrát jsme natáčeli s patnáctiletou Anetkou, která už podruhé bojuje s rakovinou.

Non-Hodgkinův lymfom už jednou porazila, po roce se jí ale vrátil a teď podstupuje další chemoterapii. Kvůli náročné péči její rodiče přišli o práci, přesto doufají, že všechno bude jako dřív.


Anetce bylo třináct let, když si nahmatala první bulku. Po prvním cyklu chemoterapie se jí rakovina vrátila. nevzdává se ale a bojuje dál, přestože si už jednou myslela, že má vyhráno.


Anetka má pod kůží zavedený centrální katetr, kterým se dává chemoterapie. "Ta chemoterapie je taková malá injekce a pak jdeme zase domů. Někdy jsem víc unavená, jindy ani nepoznám, že jsem nějakou injekci dostala," popisuje sama Aneta.


Anetka má bezbakteriální dietu a musí žít v naprosto čistém prostředí. Její maminka proto pořád uklízí a každý den vaří čerstvé jídlo.Rodiče přišli kvůli náročné péči o dceru o práci. Nadace Dobrý Anděl jim tak pomohla, aby mohli Anetce dopřát například kurzy malování. I toho se ale dívka musela vzdát - některé obrázky čekají, až se Anetka uzdraví. Teď na jejich dokončení nemá sílu.


Kromě malování Anetka miluje také tanec, kterému se věnuje i závodně. Ke své taneční skupině se po první chemoterapii vrátila, teď ale musela skončit. Anetku teď čeká další rok chemoterapie, potom se ale chce vrátit zpět k tancování.
 

Související témata:
pez, Nikol Kudrnáčová TN.cz