TRAGICKÁ SMRT

Tragédie v Ostravě: Batole vypadlo z okna v šestém patře, nepřežilo

Téma:

V Ostravě vypadlo batole z okna v šestém patře. Téměř dvouleté dítě našel před domem svědek, který ho okamžitě začal oživovat. Dítě po převozu do nemocnice bohužel zemřelo.

Policisté nyní hledají svědky, kteří by pomohli objasnit, co se ve středu před osmou večer v Ostravě v ulici Jana Šoupala stalo. Ozvat se můžou na linku 158. 

 

"Kriminalisté prověřují veškeré skutečnosti, související s tragickou událostí. Ohledali místo a vyslechli svědky," řekla policejní mluvčí Gabriela Pokorná. Na dotaz TN.cz odmítla říct, zda vypadl chlapeček, nebo holčička. Dodala pouze, že dítě v době, kdy vypadlo, nebylo doma samo.

 

 

Podobný případ se mohl stát ve čtvrtek v brněnských Zábrdovicích. Kolemjdoucí muž zavolal policisty k tříleté holčičce, která balancovala na parapetu otevřeného okna. Naštěstí si holčička s policisty začala povídat, poslechla je a opatrně se vrátila zpět do pokoje.

 

Policie před podobnými případy varuje. Chvíle nepozornosti může vést k velkému neštěstí. "Dítě by mělo mít zcela zamezený přístup na balkón. Ani síť proti hmyzu nezabrání pádu dítěte a není možné se spoléhat na to, že okno je umístěné vysoko,“ varuje tisková mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

ts TN.cz