poslední varování

EU chce od Facebooku větší cenzuru. Kvůli nenávisti a rasismu

Kyberšikana
Zdroj: Thinkstockphotos
Téma:

Sociální sítě dostaly od Evropské unie ultimátum, aby své platformy očistily od projevů rasismu a nenávisti. Společnosti se již dříve zavázaly, že budou škodlivý obsah regulovat, podle EU se jim ale stále nedaří reagovat dostatečně rychle.

Evropská unie tlačí na provozovatele sociálních sítí, aby důsledněji odstraňovaly škodlivý obsah, který se týká zejména nenávistných, násilných a rasistických projevů.

 

Čtyři hlavní platformy se již dříve zavázaly, že budou s nelegálním obsahem bojovat, podle EU, které dochází trpělivost, ale neplní své závazky dostatečně.

 

"Pokyny EU vyzývají online platformy, aby bojovaly s ilegálním obsahem vyvážením inovací, svobody projevu a obrany občanů EU," napsala na Twitteru evropská komisařka pro digitální ekonomii a společnost Mariya Gabrielová.

 

 

Facebook, Twitter, Microsoft a Google v květnu 2016 přislíbily, že se pokusí nelegální obsah, který bude nahlášen, do 24 hodin odstranit.

 

Anketa

Měly by být sociální sítě více regulované?

Hlasovalo 4878 lidí.

 

I když se odstraňování nelegálního obsahu výrazně zlepšilo, podle zprávy EU se Facebooku podařilo z původních 29 % vyřešených případů svou reakci téměř zdvojnásobit, reakce je stále pomalá.

 

"Situace je nestabilní, ve více než 28 % případů zabere řešení situace více než týden," cituje portál CNN Gabrielovou. Podle ní EU zvažuje zavedení nových zákonů, které donutí společnosti jednat rychleji.

 

 

Postihy mohou být celkem zásadní. Již dříve dostala například společnost Google pokutu ve výši 2,4 miliard eur kvůli tomu, že se vyhledávač choval monopolně a upřednostňoval vlastní služby.

klma TN.cz