tipy čtenářů

ANKETA: Jak úspěšně přežít kocovinu? Tohle zmírní následky

Kocovina - ilustrační foto
Zdroj: isifa.com
Téma:

Mnoho lidí se do nového roku probudí s pořádnou kocovinou. Bujaré silvestrovské oslavy se dovedou na našem organismu pořádně podepsat. Receptů na to, jak se zbavit kocoviny, existuje ohromné množství, každému totiž zabírá něco jiného.

Kocovina je stav, kdy vysoké hladiny etanolu v krvi spolu s dehydratací a toxickým dopadem přeměny alkoholu na acetalhedyd a jeho metabolity v těle způsobí metabolickou bouři, která s sebou typicky přináší bolest hlavy, žaludeční nevolnost a tělesnou slabost.

 

Jaká je tedy ideální první pomoc po kocovině? Člověk většinou trpí dehydratací, je vhodné nejprve dodat tělu dostatek tekutin. Vhodná je především minerální voda, pokud možno neslazená.

 

Anketa

Co pomáhá na kocovinu vám?

Hlasovalo 2784 lidí.

 

Tělu po bouřlivé noci chybí také cukry, jídlo jako takové pomůže oragnismu především dodat energii. Pokud vaše tělo zvládne snídani, vývarem se nedá nic zkazit. Polévka dodá tekutiny, maso pak chybějící vitamín B. Vynikající zbraní proti následkům kocoviny má být hovězí nudlová polévka Yaka mein.

 

 

Velké množství lidí nedá dopustit na klasickou česnečku, ta je ale dost agresivní a překyselenému žaludku to nemusí udělat dobře. V případě, že žaludek jídlo neudrží, pomůže čaj slazený medem.

 

Máte zaručený lék na kocovinu, který zabere vždycky? Podělte se s námi a vaše recepty posílejte na zpravy@nova.cz.

 

Studená sprcha nastartuje organismus a prokrví tělo, následný pohyb okysličí organismus a napomůže odbourávání zbytkového alkoholu. Pokud máte dostatek času, dopřejte si po probuzení procházku.

 

Mnoho lidí se ráno nakopne pořádným hrnkem kávy, to má ale své výhody i nevýhody. Kofein by měl být lékem na některé příznaky kocoviny, káva ale odvodňuje, což je přesně opak toho, co naše tělo při kocovině potřebuje.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

klma TN.cz