drama na vysoké škole

ČVUT evakuuje tisíce studentů! Anonym nahlásil bombu

Téma:

Obrovský poplach zažili ve středu ráno studenti ČVUT. V dopoledních hodinách byla nahlášena přítomnost bomby v budovách školy v pražských Dejvicích. Na místě probíhá rozsáhlá evakuace. Celý areál bude v následujících hodinách prohledávat pyrotechnik.

Podle agentury Aktu.cz se jedná o 12 budov včetně menzy. Na místě jsou policisté a pyrotechnická služba, která celou situaci prověřuje. Místo by mělo být uzavřeno přibližně do 16:00.

 

GALERIE: Nahlášení bomby ve všech budovách CVUT v Praze

1
/
8
Zdroj: AKTU.cz
Nahlášení bomby ve všech budovách CVUT v Praze - 1

 

„V Thákurově ulici v Praze 6 probíhá evakuace několika fakult z důvodu nahlášení bomby. Na místo jsme vyslali pyrotechnickou službu a policii, která zajišťuje evakuaci více než 10 tisíc osob,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

 

 

Nahlášená bomba současně přerušila provoz a probíhající zkoušky nejen na fakultách ČVUT, nacházejících se na místě a v přilehlých ulicích, konkrétně v ulici Bílá, Velflíkova, Technická, Zikova a Kolejní, ale také na VŠCHT, která se rovněž nachází v bezprostřední blízkosti místa evakuace. Studenti se tak nedozvěděli výsledky státních závěrečných zkoušek, které zde právě probíhaly, nebo je komise nestihla ani vyzkoušet.

 

 

Není to letos poprvé, co se jedna z pražských vysokých škol stala terčem anonymních výhružek. V dubnu a následně také v květnu museli policisté evakuovat několik budov Vysoké školy ekonomické, kde stejně jako v tom případě nahlásil anonym bombu prostřednictvím e-mailu. Pyrotechnici prohledávali budovy na Žižkově a Jižním městě. Žádnou bombu však nenašli.

 

 

 

Související témata:
ls TN.cz