příběhy z kolony

Problémy na D1 trvaly tři dny, lidé museli na dálnici přečkat i noc

Téma:

Provoz na D1 komplikovaly kolony i třetí den. Průjezdnost dálnice si ve středu vyzkoušel i štáb TV Nova. Kolony měly i třicet kilometrů a štáb se kvůli dlouhému stání nakonec otočil, spoustu lidí ale muselo přečkat na dálnici mrazivou noc.

Štáb TV Nova vyrazil na cestu ve čtvrt na pět odpoledne. Hned u Prahy po sněhu nebylo ani památky, to se ale velmi rychle změnilo.

 

Sníh se začal objevovat už na 16. kilometru, problémy ale byly mnohem dále. Na 73. kilometru už štáb narazil na první stojící auta. Lidé dokonce vystupovali z aut, aby se podívali, co se děje.

 

Po hodině a půl čekání se štáb nepohnul ani o metr. Až po další hodině, se podařilo ujet 300 metrů. U Hořic nakonec štáb sjel z dálnice. Auta se v téměř třicetikilometrové koloně nepohybovala. Někteří řidiči museli na D1 strávit celou noc.

 

"Já jsem se právě vrátila domů po noci, kterou jsem nechtěně strávila v autě čekáním, neuvízla jsem ale na dálnici, na dálnici uvízl můj syn, který se vracel s pelhřimovským gymnáziem z divadelního představení z Prahy," popsala maminka chlapce strašlivé čekání.

 

 

"Já jsem jela na dálnici D1, jela jsem z Jihlavy do Prahy a hned kousek po nájezdu, asi po dvou kilometrech se začalo stát a asi dvě hodiny jsme buď stála a nebo se posouvala. Za ty dvě hodiny jsem teprve dojela k Humpolci, pořád sněžilo, kolem mě projížděly policejní vozy, bylo vidět, že se to řeší," sdělila Barbora Straková.

 

Nasazeno do akce bylo na Vysočině přes 450 profesionálních i dobrovolných hasičů. Silničáře se sypači doprovázeli policisté. Posolené úseky ale prý po 20 minutách začaly znovu klouzat. Podle policie nastaly extrémní klimatické podmínky.

 

Večerní situace na D1:


 

Související témata:
Veronika Polášková/klma tn.cz / TV Nova