Revoluce na zápěstích?

Představili REVOLUČNÍ HODINKY: Umí číst emaily i sms!

Odhalení Apple Watch
Zdroj: isifa.com
Téma:

Apple v pondělí večer představil dlouho očekávané hodinky a také nový MacBook. Cena hodinek bude začínat nad 10 tisíci. Na jedno nabití vydrží jen 18 hodin.

Americký výrobce oznámil připravované hodinky už na své podzimní konferenci, kde představil nový iPhone 6. Právě ten, nebo starší modely 5, 5S a 5C, k hodinkám potřebujete. Přes iPhone se totiž do hodinek instalují aplikace. Hodinky Apple Watch umožňují i telefonování, samozřejmě přes iPhone, který může být připojený přes Bluetooth nebo Wi-Fi. Unikátní funkce Digital Touch umožní nakreslit na displej hodinek obrázek a poslat jej jinému majiteli Apple Watch.

 

Hodinky umožní uživateli také číst emaily a textové zprávy a dokonce na ně odpovídat. Kromě přednastavených odpovědí může text nadiktovat. Stisknutím kulatého tlačítka se aktivuje hlasová asistentka Siri. Dvě stisknutí přesměrují majitele k platbám Apple Pay. Díky technologii NFC si uživatel navíc může například otevřít garážová vrata nebo u vybraných hotelových řetězců používat hodinky jako klíč k pokoji.

 

Pokud jde o samotné hodinky, Apple slibuje absolutní přesnost, maximální odchylka by neměla přesáhnout 50 milisekund. Největší přidanou hodnotu na tiskové konferenci nejvíce prezentovanou pak spatřuje ve fitness aplikacích. Hodinky se majiteli přizpůsobí jako osobní trenér a budou pečlivě hlídat, zda splnil základní denní požadavky zdravého životního stylu. Samozřejmě zobrazí všechny upozornění, která přijdou na telefon.

 

Za hodinky si ale pořádně připlatíte. Za nejlevnější model si totiž Apple řekl o 349 dolarů (v přepočtu asi 10 500 Kč). Za tuto cenu dostanete model Watch Sport s 38 mm ciferníkem a hliníkovým rámem. Základní model Apple Watch s rámem z nerez oceli stojí 549 dolarů (necelých 17 tisíc korun). Za větší 42 mm modely si připlatíte 50 dolarů.

 

Galerie: Odhalení hodinek Apple Watch

1
/
7
Zdroj: isifa.com
Odhalení Apple Watch - 5 ; Tim Cook prezentuje hodinky Apple Watch

 

Exkluzivní edice Apple Watch Edition nabídne rámečky ze zlata a tomu odpovídající cenu. Nejlevnější modely nebudou stát méně jak 10 000 dolarů (250 000 korun). Nejdražší model by měl stát až 17 000 dolarů, tedy téměř půl milionu korun! K základním modelům nabízí Apple různé doplňkové pásky.

 

Jak dlouho vydrží hodinky na jedno nabití? Podle Applu „celý den“, tedy přibližně 18 hodin. K nabíjení je určený magnetický konektor na spodní straně hodinek. Předprodej hodinek spustí Apple 10. dubna. V první skupině států se nedočkavci postaví do fronty na nové hodinky 24. dubna.


 

Apple představil také nový MacBook. Model s úhlopříčkou 12 palců zaujme především minimální tloušťkou, ta nepřesáhne 13 milimetrů. Hmotnost nepřekročí 1 kilogram. Za nový MacBook si ale pořádně připlatíte. V Česku si Apple za slabší model naúčtuje 39 990 Kč a za dražší model ještě o osm tisíc více.

 

Nejvíce ovšem zákazníky rozčílila skutečnost, že nový MacBook má jen jeden USB konektor. Ten sice slouží zároveň i k napájení, ale pokud k přístroji chcete připojit další příslušenství, potřebujete redukce. Redukce na standardní USB stojí dalších 579 Kč.
 

vbo TN.cz