Očekávaná premiéra

Apple představil tři nové iPhony. Nejlepší bude stát přes 30 tisíc!

Apple představil nový iPhone X
Zdroj: Profimedia
Téma:

Fanoušci amerického výrobce mobilních telefonů Apple se dočkali. Společnost představila v úterý večer tři nové modely iPhonů. Očekávané iPhony 8 a 8 Plus a také model iPhone X uvedený k 10. výročí představení prvního iPhonu. Za ten si ale zájemci pořádně připlatí.

Model iPhone X má být skutečně revolučním přístrojem. Apple upouští třeba od tradičního tlačítka na přední straně, kterým se uživatel vrátí na hlavní obrazovku. Okolo displeje má novinka jen velmi tenký rámeček. Před poškrábáním by skleněné plochy měly chránit ocelové boky telefonu.

 

Vepředu je dominantou přístroje displej o úhlopříčce 5,8 palců. Jde o OLED zobrazovač s rozlišením 2436x1125 bodů při 458 pixelech na palec. Uvnitř se skrývá nový šestijádrový procesor. Vzadu má nový iPhone 12MP fotoaparát. Vepředu pak 7MP fotoaparát, který ovšem neslouží jen k pořizování populárních selfíček a videohovorům.

 

Jednou z novinek iPhonu X je totiž rozpoznávání obličeje, které slouží k odemykání telefonu. Apple tuto technologii nazývá Face ID. Další novinkou, tou dlouho očekávanou, je podpora bezdrátového nabíjení. Nový model bude Apple nabízet ve dvou barevných provedeních - vesmírné šedi a stříbrné barvě.

 

Zájemci si za něj ale pořádně připlatí. Základní model s pamětí 64 GB bude stát 29 990 korun, ten s pamětí 256 GB pak neuvěřitelných 34 490 Kč! Předobjednávky začne Apple přijímat 27. října. První zákazníci se telefonu dočkají 3. listopadu.

 

 

Apple představil také pokračovatele současných modelů 7 a 7 plus. Oba nové modely, 8 a 8 plus, bude nabízet ve variantách s 64 a 256 GB paměti. Nejlevnější model (iPhone 8 64 GB) pak čeští zákazníci koupí za 20 990 Kč. Telefon bude mít displej s úhlopříčkou 4,7 palce. U většího modelu se zákazníci mohou těšit na úhlopříčku 5,5 palce.

 

Hlavním lákadlem jsou nový procesor A11, který by měl být až o 30 % rychlejší než jeho předchůdce, a také 12 MP fotoaparát, u kterého Apple slibuje ještě lepší snímky než u jeho předchůdce. Prodej nových iPhonů bude zahájen 29. září.

 

 

Apple také na tiskové konferenci představil novou generaci chytrých hodinek Apple Watch. Hlavním lákadlem je mobilní konektivita, hodinky totiž umožňují přijímat hovory, textové zprávy nebo surfovat po internetu.

 

Ovšem v Česku bude společnost prodávat pouze verzi bez SIM karty a mobilní konektivity. Poslední novinkou pak byla chytrá televize Apple TV. Ta nově umí i video v rozlišení 4K.
 

vbo TN.cz