Chytrý telefon

Apple přichází s novou verzí iPhonu. Bude levnější než ty předchozí

Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 16. 4. 2020
Téma:

Společnost Apple ve středu představila novou generaci levnější verze telefonu iPhone SE. Podle firmy by se mělo jednat o jeden z nejdostupnějších iPhonů. Zároveň je navržený tak, aby odolal prachu i vodě.

Svou podobou připomíná iPhone 7, který se na trhu objevil již v roce 2016. Nový výkonný iPhone SE s 4,7palcovou obrazovkou má také snímač otisků prstů pro lepší zabezpečení, uvádí společnost na svém webu.

 

Telefon je poháněný stejným procesorem jako iPhone 11, tedy A13 Bionic, který je podle společnosti nejrychlejší, jaký kdy navrhla.

 

"V USA bude cena podobná jako u původní verze SE. Bude se pohybovat od 399 dolarů (necelých 9900 korun). Na jiných trzích bude však dražší. Například ve Velké Británii bude cena od 419 liber (necelých 13 tisíc korun),“ píše portál BBC.

 

 

"iPhone SE má také systém s jedním fotoaparátem včetně režimu Portrét, který je navržený tak, aby odolal prachu i vodě,“ uvádí Apple na webu.

 

Mobil bude dostupný ve třech barevných variantách – černé, bílé a červené.

 

"První iPhone SE byl hitem. Zákazníci dávali přednost zejména kombinaci malé velikosti, výkonu a přijatelné ceny. Druhá generace iPhone SE staví na tomto základu a vylepšuje ho ve všech ohledech,“ uvedl viceprezident společnosti Apple Phil Schiller.

 

Přestože kvůli šířícímu se koronaviru klesla poptávka, výrobci chytrých telefonů představují i nadále nové modely. "Začátkem týdne představila nový model také společnost OnePlus. Minulý měsíc uvedl na trh smartphone řady P40 také Huawei,“ píše BBC.

 

GALERIE: iPhone SE

1
/
3
Zdroj: Profimedia
iPhone SE - 1

TN.cz